Azerbejdżan, XX wiek, historia
historia
Michał

Seria popularnonaukowa przygotowana wspólnie z Instytutem Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, prezentująca dzieje najnowsze poszczególnych krajów, zwłaszcza po drugiej wojnie światowej. Wśród autorów - wielu wybitnych historyków polskich oraz badaczy z zagranicy. Kompendium wiedzy o zjawiskach, procesach, wydarzeniach politycznych, gospodarczych i kulturalnych, odgrywających istotną rolę nie tylko w dziejach danego państwa, lecz także kształtujących obraz współczesnego świata. Pasjonująca lektura, odsłaniająca oblicze naszych czasów.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: ksiazka48.pl

Delur | 2016-07-11
Przeczytana: 05 lipca 2016

Część geopolityczna jest mocniejsza od części historycznej. Trochę niepotrzebne nagromadzenie polskich wątków, zwłaszcza że są tu tak istotne, że spokojnie zmieściłyby się w przypisach.

bafomet | 2014-08-19

Tylko dla desperatów, bądź do nauki do egzaminu. Wiedza podana w ilościach sporych, w sposób okropnie nieprzystępny i nudny. Gniot akademicki, jak ja to nazywam.

kreska | 2016-10-09

Pigułka wiedzy o współczesnym Azerbejdżanie, autorstwa najsłynniejszego polskiego badacza tego kraju, prof. Tadeusza Świętochowskiego. Książka napisana w przystępny, choć momentami bardzo szczegółowy sposób. Dobra lektura na pierwsze spotkanie z Azerbejdżanem i odświeżenie wiadomości.

Aztek_Anonim | 2016-09-22
filipes1603 | 2016-06-30