Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona #1: Esencja

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mandragora
83-89698-29-3
Gawronkiewicz, warszawa, komiks
komiksy
Camillos

lbum brał udział w konkursie na najlepszy komiks europejski (Europejski Konkurs Komiksu) zorganizowany przez telewizję Arte i wydawnictwo Glenat. W konkursie wzięło udział kilkuset artystów z Europy, jednak główna nagroda (Grand Prix) przypadła właśnie ESENCJI. Album opowiada o dochodzeniu, jakie prowadzi prywatny detektyw Otto Bohater i jego szczur Watson (z tej pary szczur jest o wiele...

Album opowiada o dochodzeniu, jakie prowadzi prywatny detektyw Otto Bohater i jego szczur Watson (z tej pary szczur jest o wiele bardziej bystry). Akcja rozgrywa się w Warszawie - autorzy zadbali, by charakterystyczne dla Warszawy miejsca były w komiksie rozpoznawalne (np. Powązki, Plac Zamkowy, okolice Starego Miasta, Pałac Kultury, Biblioteka Uniwersytecka, Dworzec Centralny, itp.).

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/otto_bohater/1

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/otto_bohater/1,okladka

keyser_soze | 2015-10-13

Ciężko oceniać książkę, jeszcze ciężej komiks. To zawsze wypadkowa kunsztu Autora/ów i własnych oczekiwań, doświadczeń i tak dalej. Oba albumy z Otto Bohaterem i Watsonem mają u mnie mocne 10 gwiazdek. Za styl, za kreskę i kolor, za dowcip, za Aptekarza i za to, czego nawet nie umiem nazwać.

Sławek Fedorczuk | 2018-01-03
gaik27 | 2017-12-20