Kajtek, Koko i inni

Wydawnictwo: Egmont Polska
Christa, kajtek, koko, komiks
komiksy
Camillos

Kajtek, Koko i inni to trzeci tom Janusza Christy ukazujący się w kolekcji Klasyka Polskiego Komiksu. W przekrojowy sposób prezentuje całą jego twórczość, której siłą jest błyskotliwy dowcip, świetny rysunek, celna obserwacja obyczajowa. Występuje tu plejada niezwykłych bohaterów, których Janusz Christa stworzył dla wielu pism: Kajtek i Koko, Kuku i Ryku, Gucek i Roch, Pan Paparura, Palacze i wielu innych. Większość z tych komiksów od lat jest praktycznie niedostępna dla miłośników twórczości Janusza Christy. Tom zawiera również biografię i bibliografię artysty.
Komiksy zawarte w Kajtku, Koku i innych powstawały na przestrzeni czterdziestu lat. Od roku 1957, gdy Janusz Christa zadebiutował jednostronicowymi historyjkami Kuku-Ryku, aż po rok 1993, kiedy stworzył Opowieści Koka i Polbidę. Te dwie ostatnie historie nigdy wcześniej nie były publikowane - w tym tomie mają swoją premierę.

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl