Obergeist: Droga do Ragnarok

83-89036-04-5
Obergeist, II wojna światowa,
komiksy
Camillos

Trwa druga wojna światowa. Potęga Niemiec chyli się ku upadkowi. Jürgen Steinholtz, nazistowski rzeźnik-naukowiec, pracuje nad stworzeniem żołnierza nowej generacji - zabójcy mogącego zawładnąć umysłem przeciwnika. Ofiarą bestialskich badań pada żydowski telepata, Adam Weiss. Działający w pośpiechu Steinholtz nie docenia jednak jego umiejętności. W trakcie eksperymentu doznaje wstrząsu....

Trwa druga wojna światowa. Potęga Niemiec chyli się ku upadkowi.
Jürgen Steinholtz, nazistowski rzeźnik-naukowiec, pracuje nad stworzeniem żołnierza nowej generacji - zabójcy mogącego zawładnąć umysłem przeciwnika. Ofiarą bestialskich badań pada żydowski telepata, Adam Weiss. Działający w pośpiechu Steinholtz nie docenia jednak jego umiejętności. W trakcie eksperymentu doznaje wstrząsu. Bezużyteczny dla współpracowników staje się ich kolejną ofiarą.
Na pozór martwego Steinholtza kaci wrzucają do zbiorowej mogiły. Tam, nękany głosami swoich ofiar, stopniowo zyskuje psychokinetyczne moce, których niegdyś poszukiwał.

Wieki później budzi się, by wypełnić swoje przeznaczenie...

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/obergeist/1

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/obergeist/1,okladka

Arthaniel | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

Jak na 150-stronicowy komiks za dychę - bardzo, bardzo dobra rzecz. Warstwa graficzna - cudo; krecha rysownika przywodzi na myśl styl Mike'a Mignoli. Jeśli zaś chodzi o fabułę - na pewno nie jest to nic odkrywczego, ale fani komiksowej pulpy powinni być usatysfakcjonowani. Za taką cenę - naprawdę warto.

Zabawny komiks. 3 gwiazdki głównie za rysunki... ale ogólnie bawiłem się dobrze - historia jest płynnie i przyzwoicie napisana.

Irimias | 2016-08-09
burberry | 2016-08-07