Wieczny płomień

Lasting fire
837132264X
historyczna
allison

Powieść historyczna, której akcja rozgrywa się w Hiszpanii w czasach wojen napoleońskich. Rodzina Mendozów, hiszpańskich Żydów, już w czternastowiecznej Kordobie skupiała w swych rękach wielki majątek i władzę. Mendozowie ocaleli z pogromu roku 1391, przetrwał także ich okazały dom. Sto lat później musieli jednak opuścić Palacio Mendoza, jak inni współwyznawcy wygnani z Hiszpanii królewskim dekretem.

Osiadłszy w Anglii, dopiero u schyłku XVIII wieku widzą okazję odzyskania rodzinnej posiadłości. Podejmuje się tego Robert Mendoza, którego w Hiszpanii los zetknie z piękną śpiewaczką flamenco...

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://wydawnictwo-ksiaznica.polandtrade.pl

Koronczarka | 2013-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2013

Tłem opisywanej historii są czasy napoleońskie i Hiszpania. Bogaty ród hiszpańskich Żydów Mendozów przeżywa swe wzloty i upadki. I jest w tej książce wszystko - porwania, zaginione dzieci, odnajdywane bajeczne skarby, źli rozbójnicy jedzący na surowo ludzkie mięso, wielka miłość, rozstania i powroty itd itp.

allison | 2011-05-15

Powieść napisana z rozmachem - czyta się jednym tchem! Łączy elementy powieści historycznej, przygodowej i romansu z górnej półki.
W wierny sposób pokazuje też sytuację Żydów wygnanych z Hiszpanii i szukających swego miejsca w świecie, w którym królują przesądy , nietolerancja i religijny fanatyzm.

betulek | 2016-08-05

Romans historyczny, wartki i przyjemny w czytaniu. Wiele wątków, wielu bohaterów, książęta, piękne suknie, Cyganie, kilka ciekawych intryg. Pod koniec trochę przyciężki, jakby autor koniecznie chciał podnieść wartość swojej powieści upychając tam politykę i religię w niemal encyklopedycznej manierze. Niepotrzebnie, do happy endu wystarczyło, żeby Sofia i Robert mieli kolejne dziecko, a nie tam zaraz konstytucja Hiszpanii :)

Fraoula | 2016-02-11
McDusia | 2015-12-01