The Amazing Spider-Man Annual #15
Tomek

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Wkp | 2013-12-19
Przeczytana: 17 grudnia 2013

Trzy komiksy o Spider-Manie, od których zaczęło się wydawanie w Polsce przygód Pająka.

"Człowiek-pająk: Wróg publiczny?" - Guru pewnej sekty prezentuje na ochotniczce chwyt śmierci. Jeśli go nie zniweluje, dziewczyna umrze. Jednak Punisher zabija guru, a Spiderman stara się ją ocalić, walcząc m.in. z Doc Ociem.

Ogólnie słaby komiks - klasyczny, aż do bólu. Płaski, papierowy, pozbawiony czegokolwiek, słabo narysowany. I jeszcze to tłumaczenie Daily Bugle jako "Dzień" a miasto wydawania Bugle'a jako Kraków! Ocena tego "dzieła" to 4.

Drugi "Niełatwo być Spiderem" to wspomnienia Petera jak stał się Spidermanem. Narysowane tak samo, ale nieco ciekawsze, wyjaśniające wiele faktów, choć na więcej niż 5 nie zasłużyły.

I wreszcie "Mały wielbiciel Spidermana", w którym Peter odwiedza swego małoletniego fana zdradzając mu wiele rzeczy o sobie. Komiks wydaje się być lepiej narysowaną powtórką wspomnień Petera, nie mniej finałem i zaskakuje i zasmuca i dlatego z czystym sercem daję mu 6,5...

amra_LemurianScrolls | 2015-03-03
Przeczytana: lipiec 1998

Pierwszy komiks ze Spidermanem w Polsce i jednocześnie początek najdłuższej i najdłużej wydawanej serii przez TM-Semic (później Fun Media). TM-Semic było największym wydawcą komiksów w Polsce w latach 90 ubiegłego wieku (praktycznie samych amerykańskich). "The Amazing Spiderman" był ich pierwszym komiksem, wydawany był co miesiąc, w latach 1990-1998 i doliczył się 102 numerów.

Zbiór kilku krótszych historyjek ze Spiderman'em. Inauguracyjny zestaw. Historia z Punisher'em i Dr Octopus'em jest rysowana przez Franka Millera (była zawarta też w Essential Punisher tom 1 - wydany przez Mandragorę).

Rysunki 4/10
Scenariusz 3/10

hongi | 2015-04-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 17 grudnia 2014

Polska ma bardzo bogatą bazę komiksów amerykańskich. Początek datuje się na rok 1989-90, gdy granice zostały otwarte, a artykuły zagraniczne masowo zaczęły napływać do naszych sklepów. Od tego momentu na półkach naszych kiosków pojawiły się komiksy przeróżnej maści. Jednym z niewielkich wydawnictw, które zaczęło wydawać amerykańskie komiksy, było TM-Semic, należące do większej europejskiej spółki. Większość starszego pokolenia, wychowała się właśnie na tych kolorowych zeszytach. W cyklu Świat Komiksów TM-Semic, przedstawię wam moją kolekcję komiksów The Amazing Spider-man.

Gatts | 2017-11-29
Na półkach: Komiksy, Przeczytane