Sklepik z Niespodzianką. Bogusia

Cykl: Sklepik z niespodzianką (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
9788310120250
miłość, marzenia, sklepik
literatura piękna
Sabinka

Nie wiem, dlaczego mój wybór padł na to miasteczko. Może spowodowała to sympatyczna nazwa - Pogodna - miejscowości między Kołobrzegiem a Koszalinem, przez którą dziwnym trafem przejeżdżałam? A kto nie chciałby mieszkać w Pogodnej? Może mały, zadbany ryneczek, otoczony przedwojennymi kamieniczkami, a może czarny kot na parapecie okna jednej z nich, okna, w którym widniała odręcznie napisana tabliczka "Do wynajęcia - wiadomość w spożywczym" - sprawiły, że zaparkowałam wynajętego golfa pod kamieniczką, trzasnęłam dziarsko drzwiami i udałam się do wskazanego sklepu dopytać o warunki najmu.

Tego dnia zaczęła się moja wielka przygoda, choć oczywiście nie miałam o tym wtedy pojęcia.

Bogusia otwiera w małej nadmorskiej miejscowości sklepik z różnościami - aniołki, akwarelki, porcelanowe figurki zapełnią półki, a oprócz tego dla przyjaciół i gości na stolikach staną talerzyki z domowymi wypiekami i filiżanki z gorącą czekoladą - oto marzenie Bogusi. Sklepik z Niespodzianką i jego urocza właściciela przyciągają najciekawsze osobistości Pogodnej: piękną i humorzastą tap madl - Konstancję, energiczną femme fatale - Adelę, zagubioną panią weterynarz - Lidkę, dobrą duszę miasteczka - Stasię... Wkrótce tworzy się krąg kobiet, które smakując na pięterku sernik królewski i aromatyczny napój, dzielą się smutkami i radościami życia. Oprócz barwnych losów mieszkańców Pogodnej autorka gwarantuje wzruszenia, emocje, miłość i nienawiść. Poszukiwanie własnej drogi i własnego miejsca w życiu. Problemy zwyczajne i niezwyczajne. Małe radości i smutki. I oczywiście dużo, dużo słodkości..

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Agnieszka Świderek | 2019-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2019

Mnie się bardzo podobała, lekko się czyta i mimo , że historia nie jest jakaś wyjątkowa to całość jest wciągająca, romantyczna i wzruszająca, że i tak wzbudza atencję...

Sallyluu | 2019-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2019

Fajne czytadełko. Lekko, łatwo i przyjemnie. Na zimowy wieczór albo letnie leniwe popołudnie.

zuzka | 2019-03-29
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 29 marca 2019

O romantycznej dziewczynie(cała Michalak), która urządza sobie dom w małej miejscowości, a do tego otwiera sklep z bibelotami(cała Michalak). Wokół tej historii poznajemy mrocznych mężczyzn (Michalak), z rodowodem szlacheckim w tle (Michalak), spotkania sabaty i nie chce streszczać i zdradzać co dalej, ale dla mnie to właśnie taka powieść, gdzie są już stałe elementy Autorki.
Dla mnie była to lekka lektura, choć mnie nie wciągnęła, właściwie dopiero zakończenie mnie zaintrygowało:) I... na pewno przeczytam dalszy ciąg serii, bo jednak wracam do tej autorki mimo wszystko.

Ireena | 2019-03-14
Przeczytana: 14 marca 2019

Lekka łatwa i przyjemna...

Dominika Hubert | 2018-11-11
Przeczytana: 2016 rok

Od tej książki zaczęła się moja przygoda z książkami Katarzyny Michalak która trwa do dzisiaj :)

nacik1 | 2018-10-23
Przeczytana: 30 maja 2018

Książka bardzo prosta, naiwna.
Nie chciało mi się jej czytać, ale jakoś dobrnęłam do końca

agnieszka1515 | 2018-09-18
Przeczytana: lipiec 2018

Książka jak książka. Zbyt krótka żeby wzruszyć i zachwycić. Niestety, ponieważ wątki zawarte w książce są interesujące, ale jedynie "liźnięte". Rozczarowałam się, spodziewałam się czegoś konkretniejszego, głębszego a tymczasem otrzymałam jako czytelnik książkę, która jest niemal "szybkim przelotem" od ekspresowej decyzji o zakupie nieruchomości w Pogodnej, błyskawicznym remoncie i otwarciu sklepiku. Dla mnie tani bajer, który mnie nie przekonuje. Po kolejne części raczej nie sięgnę.

Paulina | 2018-09-02
Przeczytana: 16 czerwca 2018

Fajna opowieść. Choć widzę wiele podobieństw do innych książek autorki. :)

Kochamy | 2018-08-09
Przeczytana: 14 czerwca 2018

Książka lekka i przyjemna. Klimatyczna, a nawet smaczna, gdyż między stronami można odnaleźć wiele pysznych przepisów:) Bohaterowie, a raczej bohaterki raczej przeciętne, powtarzalne. Niestety nie zapadają na długo w pamięć. Mama wrażenie, że sama powieść jest trochę feministyczna. Do tego historia raczej mało oryginalna. Mam mieszane uczucia co do tej pozycji...

jolka1958-58 | 2018-07-30

Wszystko zaczęło się w nadmorskim miasteczku, przez które przejeżdżała Bogusia. Nazywało się Pogodna – któż nie chciałby tam mieszkać? Skoro zaś los dawał jej znaki: a to czarny kot wygrzewający się na parapecie, a to tabliczka „Do wynajęcia” na jednej z uroczych kamieniczek, dziewczyna nie zastanawiała się długo.
Bogusia postanawia spełnić swoje wielkie marzenie i otwiera w Pogodnej małą kawiarenkę, w której można napić się aromatycznej czekolady i zjeść ciasto własnej roboty. Sklepik z Niespodzianką staje się ulubionym miejscem spotkań mieszkańców Pogodnej, a Bogusia zaprzyjaźnia się z energiczną radną Adelą, wrażliwą Lidką, która prowadzi lecznicę dla zwierząt, piękną Konstancją i panią Stasią, która jest dobrym duchem miasteczka.
Dzięki nim przekonuje się o sile kobiecej przyjaźni, która w trudnych chwilach okazuje się największą wartością.
Czy Bogusia pozna w Pogodnej również smak miłości?
Jaką cenę zapłaci za spełnienie marzeń?
Czy będzie warto?