Sklepik z Niespodzianką. Bogusia

Okładka książki Sklepik z Niespodzianką. Bogusia Katarzyna Michalak
Okładka książki Sklepik z Niespodzianką. Bogusia
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Sklepik z niespodzianką (tom 1) literatura piękna
Sklepik z niespodzianką (tom 1)
Nasza Księgarnia
2011-06-29
2011-06-29
9788310120250
miłość marzenia sklepik

Dobrze napisana, niebanalne postacie, wszystko jak to w życiu, trochę radości, trochę smutku. Chętnie sięgnę po następny tom.

Fajna seria na wakacje!

Fajna seria na wakacje!

Z powieściami Katarzyny Michalak mam tak, że do tej pory nie mogłam ich czytać bez przewracania oczami z irytacji. Zaczęłam, więc przyświecać mi myśl, że czas wyczytać jej książki i się po prostu ich pozbyć. Postanowiłam zacząć od serii „Sklepik z niespodzianką” i powiem Wam, że to była prawdziwa niespodzianka.
Bogusia Leszczyńska wraca do Polski z pracy na emigracji w Holandii. Zamierza w Warszawie otworzyć kwiaciarnie za zarobione pieniądze. Przypadkiem jednak trafia do miasteczka Pogodna, które znajduje się nad Bałtykiem. Z miejsca zakochuje się w niewielkiej kamieniczce, którą wynajmuje od razu i otwiera „Sklepik z niespodzianką”, gdzie oprócz sprzedaży tzw. Kurzułapek, czyli wszystkich tych rzeczy, które stawiamy do ozdoby na meblach, a one łapią tylko kurz, serwuje również najlepszą gorącą czekoladę oraz ciasta w całym mieście. Tu poznaje Adelę – łamaczkę męskich serc, Lidkę – panią weterynarz marzącą o rodzinie, Konstancję – tap madl oraz Stasię – cudowną staruszkę. Czy w Pogodnej Bogusia pozna smak upragnionej miłości?
Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, gdy zaczęłam czytać „Sklepik z niespodzianką”. Wcale mi to nie przypominało twórczości Katarzyny Michalak. Kilka razy nawet sprawdziłam okładkę czy to faktycznie jej imię i nazwisko tam widnieje. Bohaterowie nie byli tacy sztuczni, wręcz przeciwnie czułam w nich i w ich problemach realność. Nie przewracałam z irytacji oczami. Byłam wręcz ciekawa, co się wydarzy i jak zakończy się pierwszy tom.
Bogusia jest młodą kobietą, której serce najpierw bije szybciej dla malarza Igora, a potem w jej życiu pojawia się Bartek Potocki oraz Wiktor Potocki – jego ojciec. I nie myślcie, że autorka zrobiła nam tu trójkąt, gdzie Bogusia biega raz do Bartka, a raz do jego ojca. Katarzyna Michalak zrobiła to w sposób dobry i bardzo mnie to zaskoczyło.
Na dodatek to zakończenie! Uwierzcie mi, że tego kompletnie się nie spodziewałam. No musiałam sięgnąć po kolejny tom, bo pojawienie się TEJ postaci w końcówce kompletnie mnie zaskoczyło.
Podsumowując mocno mnie zaskoczyła ta książka, ale na szczęście na plus.

"Gdy kogoś kochasz, nie przeliczasz tej miłości na uczynki. Nie licytujesz: ja dałam tyle, ty dałeś tyle. Po prostu... ofiarowujesz, nie myśląc o zapłacie." ~ Katarzyna Michalak, Sklepik z niespodzianką. Bogusia, Warszawa 2011, s. 132.

Bogusia Leszczyńska wraca do Polski z pracy na emigracji w...

Ładna historia, ale przeszkadzało mi, że finansowo tak nierealna.

Ładna historia, ale przeszkadzało mi, że finansowo tak nierealna.

Młoda absolwentka ogrodnictwa Bogusia przeprowadza się do Pogodnej - małego urokliwego miasteczka położonego niedaleko morza. Otwiera tam swoją kawiarenkę, która szybko staje się jednym z ulubionych miejsc spotkań mieszkańców. Znajduje tam też przyjaciółki: emerytowaną psycholog Stasię, modelkę Konstancję, weterynarz Lidkę oraz radną i księgową Adelę. Przeżywa też swoje pierwsze miłości oraz rozczarowania.

Pierwszy tom "Sklepiku z niespodzianką" to poruszająca i pełna uroku powieść o spełnianiu marzeń i sile przyjaźni. Jest to ciekawa książka z mocno zaskakującym zakończeniem, które otwiera furtkę do tego, co wydarzy się w kolejnych częściach cyklu. Bohaterki przeżywają swoje wzloty i upadki, ale także starają się walczyć o siebie i innych. Wiedzą, że mogą liczyć na wzajemne wsparcie i mogą dzielić się między sobą swoimi tajemnicami, a także wspólnie przeżywać momenty radości oraz smutku.

Najciekawszą postacią w tej książce jest główna bohaterka, czyli Bogusia. Jest to ambitna i pracowita dziewczyna, która pragnie, by jej klienci czuli się szczęśliwi. Stara się jednocześnie pomagać osobom znajdującym się w trudnej sytuacji. Jednocześnie marzy o mężczyźnie, z którym będzie mogła być na dobre i złe.

Reasumując. Jest to całkiem przyzwoita powieść obyczajowa, którą czyta się jednym tchem. Ode mnie siedem gwiazdek.

Lekka literatura kobieca na kilka wieczorów.

Lekka literatura kobieca na kilka wieczorów.

W sumie zaczyna się jak typowa Katzrzyna Michalak. I to mnie na początku zniechęciło, ale wraz z rozwojem, powiedzmy, "akcji" zrobiło się ciekawiej. A samo zakończenie zaskoczyło mnie chyba najbardziej... I chyba sięgnę po dalsze części.

Lekka i przyjemna książka.
Ciepła i przytulna opowieść o uczuciach,emocjach i przyjaźni. Można się dzięki niej oderwać od rzeczywistości.

Lekka i przyjemna książka.

Pogodna. Małe, ciche, nieco zapomniane i senne miasteczko między Koszalinem a Kołobrzegiem.
To właśnie tutaj postanawia osiąść i rozwinąć swój biznes 26-letnia Bogusia.

Otaczana przez całe życie troskliwą opieką rodziców dziewczyna pragnie usamodzielnić się i wziąć pełną odpowiedzialność za swoje- nie zawsze właściwe- decyzje. Wynajmuje więc mieszkanie, w którym urządza sobie przytulne gniazdko, przygarnia psa- znajdę i staje się właścicielką Sklepu z Niespodzianką.

Tych ostatnich nie zabraknie także w życiu samej Bogusi.

Wrażliwa i nieco naiwna dziewczyna marzy o wielkiej, spełnionej miłości: znalezieniu Tego Jedynego i założeniu własnej rodziny. Czy spotka swój ideał w Pogodnej...? Może okaże się nim miejscowy artysta- malarz, wyglądający niczym młody bóg, Igor? Lub nieco nieśmiały Bartosz? A może...?

Ale tego Czytelnik dowie się już z lektury książki.

Pierwsze miesiące życia Bogusi w Pogodnej sprawią że niejeden raz mocniej zabije jej serce. Z różnych powodów poleją się też łzy.

Na wszystko pomoże jednak kubek pysznej i aromatycznej, gorącej czekolady oraz rozmowy z nowymi przyjaciółkami: przebojową panią radną Adelą, nieco zagubioną weterynarz Lidką oraz starszą, dobrą duszą miasteczka, Stasią. Od czasu do czasu do Sklepiku zaglądnie też światowa ,,top model”, Konstancja.
Grono tak odmiennych na pozór kobiet; na różne sposoby doświadczonych życiowo. Przebywanie wśród nich sprawi, że i Bogusia odbierze w Pogodnej cenną lekcję prawdziwej dorosłości.

Czy podoła wyzwaniu i wyciągnie właściwe wnioski? Czy Pogodna naprawdę okaże się jej miejscem na ziemi?

Ciepła, kobieca opowieść, w której nie brak ciekawych wątków, niespodziewanych zwrotów akcji i ... smakowitych przepisów do wypróbowania. Z przyjemnością sięgnę po kolejną część przygód przyjaciółek.

To właśnie tutaj postanawia osiąść i rozwinąć swój biznes 26-letnia Bogusia.

No cóż... Kolejny raz niestety twórczość Pani Michalak mnie nie porwała.
Jak dla mnie infantylna opowiastka o losach młodej dziewczyny Bogusi, która powraca do kraju i szuka sposobu na życie. Otwiera swój sklepik, poznaje przyjaciół, zakochuje się i w sumie tyle...
Dobra powiastka na to aby odpocząć od ambitniejszych lektur i się zresetować.

No cóż... Kolejny raz niestety twórczość Pani Michalak mnie nie porwała.
Dobra powiastka na to aby odpocząć od ambitniejszych lektur i się zresetować.

• Katarzyna Michalak