Debian GNU/Linux

Tłumaczenie: Bartłomiej Kruk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "O'Reilly". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Learning Debian GNU/Linux
83-7197-630-5
Linux, Debian
Hatezit

Niniejsza książka jest skierowana do początkujących użytkowników systemu Debian GNU Linux. Opisano w niej w bardzo prosty sposób instalację tego systemu. Dzięki temu staje się niezastąpiona dla czytelników, którzy dopiero zamierzają rozpocząć swoją przygodę z Linuksem i jako pierwszą dystrybucję wybrali właśnie Debiana. Książka zawiera opis konfiguracji graficznego środowiska X Window, sposób...

Książka zawiera opis konfiguracji graficznego środowiska X Window, sposób połączenia z siecią lokalną, z siecią Internet za pomocą modemu oraz podstawowe polecenia systemu Linux. Poruszono w niej również zagadnienia administracji systemem Debian GNU Linux oraz opisano serwer Samby, pozwalający na współpracę Linuksa z MS Windows w sieciach lokalnych. Nie zapomniano również o osobach, które zmuszone są do korzystania z oprogramowania napisanego wyłącznie dla systemów DOS lub MS Windows. Książka zawiera opisy emulatorów WINE oraz VMWare.

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/debian-gnu-linux-bill-mccarty,dlindk.htm

źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/debian-gnu-linux-bill-mccarty,dlindk.htm