Systemy i sieci komputerowe. Podręcznik do nauki zawodu technik informatyk

Okładka książki Systemy i sieci komputerowe. Podręcznik do nauki zawodu technik informatyk Paweł Bensel
Paweł Bensel Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Helion
2010-08-01
2010-08-01
978-83-246-2388-4
technik informatyk podręcznik systemy operacyjne i sieci komputerowe

Okładka książki Kwalifikacja E.13. Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami. Podręcznik do nauki zawodu technik informatyk. Paweł Bensel, Barbara Halska
Kwalifikacja E... Paweł Bensel, Barba...

"Systemy i sieci komputerowe. Podręcznik do nauki zawodu technik informatyk" autorstwa Pawła Bensela to kompleksowy przewodnik, który stanowi cenną bazę wiedzy dla przyszłych techników informatyków. Książka ta skupia się na kluczowych zagadnieniach związanych z projektowaniem, konfiguracją i zarządzaniem systemami komputerowymi oraz sieciami.

Autor zaczyna od omówienia podstawowych koncepcji związanych z systemami operacyjnymi, prezentując różne rodzaje systemów i ich funkcje. Następnie przechodzi do sieci komputerowych, obejmując tematy takie jak topologie, protokoły komunikacyjne czy zabezpieczenia sieciowe. Książka skupia się zarówno na systemach Windows, jak i systemach Unix/Linux, co sprawia, że jest wszechstronnym źródłem informacji.

Dla mnie osobiście, "Systemy i sieci komputerowe" były niezastąpionym podręcznikiem podczas nauki zagadnień związanych z technologią informatyczną. Bensel przedstawia materiał w sposób klarowny i zrozumiały, co ułatwia przyswajanie trudniejszych tematów. Liczne przykłady, zadania praktyczne oraz omówienia przypadków z życia zawodowego dodają wartości praktycznej.

Książka ta nie tylko dostarcza informacji teoretycznych, ale także umożliwia zdobycie praktycznych umiejętności niezbędnych dla technika informatyka. Polecam "Systemy i sieci komputerowe" wszystkim, którzy chcą zgłębić tajniki zarządzania systemami oraz projektowania i konfiguracji sieci komputerowych. To solidne źródło wiedzy, które przygotuje do wyzwań zawodowych w obszarze informatyki.

Autor zaczyna od omówienia...

• Informatyka

Dodaj cytat z książki Systemy i sieci komputerowe. Podręcznik do nauki zawodu technik informatyk