Leonardo da Vinci i jego supermózg

Okładka książki Leonardo da Vinci i jego supermózg Michael Cox
Okładka książki Leonardo da Vinci i jego supermózg
Michael Cox Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Strrraszna Historia popularnonaukowa
popularnonaukowa
Strrraszna Historia
Leonardo da Vinci and his super-brain
Egmont Polska
2006-01-01
2006-01-01
Małgorzata Fabianowska
leonardo da vinci strrraszna historia malarstwo Clive Goddard

Okładka książki Nieznośna natura Nick Arnold, Tony De Saulles
Nieznośna natura Nick Arnold, Tony D...
Okładka książki Straszna I wojna światowa i totalnie straszna II wojna światowa Martin Brown, Terry Deary
Straszna I woj... Martin Brown, Terry...
Okładka książki Srodzy Sasi Martin Brown, Terry Deary
Srodzy Sasi Martin Brown, Terry...
Okładka książki Paskudne robale Nick Arnold, Tony De Saulles
Paskudne robale Nick Arnold, Tony D...

Specjalistą w opisie czadowej historii niezmiennie pozostaje Terry Deary, polecam całą serię, którą pochłoniecie w jedną noc, nadwerężając zmachane śmiechem mięśnie skośne brzucha 😁😁😁😜

Wszystkie książki z tej serii są świetne, zatem ta też się udała Deary'emu!!

Śmiałam się do rozpuku, serdecznie polecam młodym i nieco starszym!
Można powiększyć wiedzę o historyczne fakty i kontekst, jednocześnie mając rewelacyjną rozrywkę. Czego chcieć więcej?

Wszystkie książki z tej serii są świetne, zatem ta też się udała Deary'emu!!

Śmiałam się do rozpuku, serdecznie polecam młodym i nieco starszym!
Można powiększyć wiedzę o historyczne fakty...

Cała ksiązka przeznaczona życiu genialnego człowieka renesansu. Idealne dopełnienie do nauki historii czy sztuki

W humorystyczny sposób ukazanie postaci Leonarda da Vinci: dzieciństwo, renesans, zasady malarstwa. rody włoskie, wynalazki, pobyty Vinciego na dworach, opis epoki.

super

super

„Leonardo da Vinci i jego supermózg” to pierwsza pozycja z tej serii, z którą się zetknęłyśmy. Głównym powodem rozpoczęcia przygody, był nasz wyjazd do Włoch między innymi do Mediolanu, gdzie znajduje się muzeum nauki z rekonstrukcjami prototypów Leonarda, którego toż muzeum nie udało nam się niestety zobaczyć, ale za to udało nam się przeczytać książkę. Sposób opisania życia Leonarda z Vinci, ukazania i wyjaśnienie kto to jest człowiek renesansu, wymienienia jego wynalazków i dzieł, jest rzeczywiście fenomenalnie przystępne literalnie dla młodego czytelnika. Obie z Sówką leżałyśmy w łóżku i chichrałyśmy się do rozpuku. Nowoczesne ukazanie jego osoby i czasów, w których żył, ze wszystkimi obrzydliwościami i okrucieństwami, trafia do dziecka w sposób szybszy i sądzę trwalszy, choć to zapewne okaże się po czasie, niż nie jedna zawartość podręcznika.

Osobiście polecam, ta książka poprawi humor dorosłemu, a dziecko przy śmiechu zdobędzie trochę wiedzy. W ten sposób przedstawiana historia, nie ma tematów za trudnych.

Więcej na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1011382628888476.1073741847.761980370495371&type=1

Czytając „To okropne średniowiecze” czy „Leonardo da Vinci i jego supermózg” znów poczułam się jak dziecko. Są genialne w swojej prostocie przekazywania informacji w ciekawy, zabawnych sposób.

Więcej na: http://z-nosem-w-ksiazce.blogspot.com/2014/04/strrraszna-historia-to-okropne.html

Prawie nic nie pamiętam, więc znowu przeczytam

Prawie nic nie pamiętam, więc znowu przeczytam