Największa podróż Doktora Dolittle

Tłumaczenie: Janina Mortkowiczowa
Cykl: Doktor Dolittle (tom 7)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Doctor Dolittle's Garden
Xymena

Kolejna, siódma już powieść z cyklu o przygodach Doktora Dolittle i jego wiernych czworonożnych przyjaciół.
Ilustrował: Zbigniew Langren.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Joanna | 2014-06-26
Przeczytana: 21 czerwca 2014

Był taki czas w moim życiu, gdy namiętnie pasjonowałam się literaturą dziecięcą. Był to oczywiście czas mojego dzieciństwa. Wówczas każdą wolną chwilę poświęcałam na zadręczanie mojej mamy prośbą, by mi choć przez chwilę coś ciekawego poczytała. Robiła to oczywiście z największą przyjemnością, gdyż do entuzjastów czytania sama wówczas (i nie zmieniło się to do teraz) należała. Odkładała na potem aktualne zajęcie i przenosiła mnie w bajkowy zazwyczaj świat. Czytała mi w domu przed zaśnięciem, czytała w drodze do przedszkola czy podstawówki a rytmiczne uderzenia kół pociągu, którym wówczas jechałyśmy, na zawsze wpisywały się w mój dziecięcy, baśniowy świat.

colezanka | 2014-07-15

Sam pomysł na książkę i bohatera w postaci dr Dolittle jest świetny. Jednak książka, która ma być przecież tą dla dzieci - nie za dobrze napisana. Albo pewnie jak zwykle źle przetłumaczona. Moja bratanica, która idzie do szkoły co chwilę przerywała mi czytanie i dopytywała się co znaczą poszczególne słowa użyte do opisania historii. A przecież to ma być książka dla dzieci! Łatwo zastąpić słowa trudne dla nich np. "mniemać" (i weź wytłumacz dziecku co to znaczy), czymś łatwiejszym. Dlatego książka nie spełnia swojej roli. Poprosimy innego tłumacza ;p

Margaret | 2015-09-22

Polecam tą książkę dla wszystkich którzy kochają zwierzęta .

Ania | 2016-05-25
Przeczytana: 10 czerwca 2016

Im dalej tym nudniej... Szkoda.

maciek91 | 2016-07-12
Julia | 2016-06-17