Wycieczka na pustynię/An Excursion to the Desert

Tłumaczenie: Emma Harris
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tydzień przygód w Afryce". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polonia
83-7021-051-1
Xymena

Książeczka z serii "Tydzień przygód w Afryce".

Opowiada o grupce przyjaciół - zwierzątek - które każdego dnia przezywają nową przygodę.

Wydanie jest dwujęzyczne polsko-angielskie.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jedna z ukochanych książek dzieciństwa! Opowiada o grupce zwierzątek, wspaniałych przyjaciołach, które każdego dnia przeżywają nową przygodę w Afryce.

Tym razem zwierzaki wybrały się na pustynię samochodem, który szybko zakopał się w piasku, przerzuciły się więc na bojer znaleziony na pustyni. Niesiony wiatrem żagiel zabrał ich do oazy, gdzie zwierzątka rozbiły obóz na noc.

Książeczka jest pięknie ilustrowana przez Adama Łowickiego, który wykonał rysunki na podstawie projektów Piotra Pawła Lutczyna. Przypomina mi ona niedzielne poranki w kinie, ponieważ powstał też animowany serial o przygodach w Afryce. Nigdy nie udało mi się obejrzeć w kinie wszystkich części, dopiero po latach obejrzałam je w telewizji.

Książeczka jest dwujęzyczna, cały tekst przetłumaczony jest na angielski i była to moja pierwsza książka w tym języku, z czego byłam wtedy szalenie dumna.

Serdecznie polecam książeczki z tej serii, jak i animowany serial!

robben8888 | 2016-11-27
Basia | 2015-09-05