Medycyna chińska dla każdego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-83-08-04750-7
Chiny, chiński, medycyna, tradycja, zdrowie
zdrowie, medycyna
Wiedenka

"Specjalista od Chin" wprowadza czytelnika w świat filozofii, kultury, medycyny i obyczajów niejako "od wewnątrz", z punktu widzenia człowieka, któremu udało się żyć wśród Chińczyków na tyle długo, żeby zrozumieć, poznać i przekazać ich mentalność i tradycję. Czytelnik pozna tajemniczo brzmiące teorie yin i yang, przemianę 5 elementów i życiowej energii qi, dowie się również, jak precyzyjne...

Czytelnik pozna tajemniczo brzmiące teorie yin i yang, przemianę 5 elementów i życiowej energii qi, dowie się również, jak precyzyjne diagnozy można stawiać, badając puls i kolor języka. Pozna potęgę akupunktury, którą to metodę od lat wykorzystywano do znieczuleń przy operacjach. Znajdzie również opisy najważniejszych ziół i minerałów stosowanych przez chińskich lekarzy. Wśród nich takie rarytasy jak róg jednorożca, koniki morskie, kości tygrysa i rogi jelenia. Dowie się jak lekarze, dzięki bardzo skomplikowanej procedurze, badali chińskie arystokratki oraz jaką drogą Kanon medycyny Żółtego Cesarza dotarł do Gdańska i Krakowa już w czasach renesansu. Z kogo swój medyczny podręcznik "zrzynał" Awicenna i czy Kopernik mógł wiedzieć o stosowanych przez Chińczyków szczepieniach przeciwko ospie. A także którzy z naszych monarchów płacili złotem za rogi jednorożca i inne chińskie lekarstwa.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka.php?ID=2295

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka.php?ID=2295