Bóg, pieniądze i sumienie. Dialog mnicha z menedżerem

Tłumaczenie: Emilia Skowrońska
Wydawnictwo: Święty Stanisław
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Bóg, sukces, kultura, wartości,
religia
emm

Rozmowy dwóch wyjątkowych osobowości pochodzących z dwóch odmiennych światów – klasztoru i wielkiej korporacji. Ojciec Anselm Grün, wybitny duchowny, szafarz w zakonie Münsterschwarzach odpowiedzialny za rozwój gospodarczy i finanse zakonu. Jochen Zeitz, najmłodszy prezes zarządu notowanego na giełdzie niemieckiego przedsiębiorstwa, od 17 lat kierujący koncernem Puma. Benedyktyn i menedżer...

Benedyktyn i menedżer prowadzą dialog o najważniejszych kwestiach, które nie dają im spokoju i dotyczą nas wszystkich: sukcesie i odpowiedzialności, gospodarce i dobrobycie, kulturze i wartościach – o Bogu, pieniądzach i sumieniu. Obu mężczyzn łączy wspólna wizja lepszego świata. I obaj zabrali się już do jej urzeczywistniania!
Jest to bardzo inspirująca książka, ukazująca nie tylko osobiste poglądy i doświadczenia mnicha i menedżera, ale także zachęcająca do tworzenia świata, w którym warto żyć.

źródło opisu: Nota wydawcy.

źródło okładki: http://www.xlm.pl/view/58863/

Kamila | 2015-12-12
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 12 grudnia 2015

Osobiście liczyłam na coś innego. Książka jest dialogiem między mnichem a menedżerem Pumy. Większość tego co "mówi" menedżer to informacje jakie zmiany wprowadziła lub chce wprowadzić Puma.
Mam takie wrażenie, że te 245 stron można było by skrócić do 100.
Mnie nie zainteresowała.

Lubczyk | 2017-06-27