Tajemnicze zakątki na północny wschód od Wrocławia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przewodnik inny niż wszystkie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Asia - Press
83-911564-9-4
Elbereth

W jakim celu powstał Zakon Trupiej Czaszki? Kim był pozbawiony głowy mężczyzna odnaleziony na cmentarzysku w Ryczynie? Czy piękna Eliza Radziwiłłówna zmarła z miłości? Jak wygląda samobójca, który straszy w Dobrej? Gdzie są skarby z Milicza? Dlaczego święta Jadwiga bała się piorunów? To niektóre z zagadek, które stara się rozwiązać Joanna Lamparska, autorka „Tajemniczych zakątków na północny wschód od Wrocławia”. To czwarty już z popularnej serii „przewodników innych niż wszystkie”. Znajdują się w nim nie tylko znane atrakcje turystyczne, miejsca, które konieczne trzeba odwiedzić, ale także tajemnicze zakątki, z którymi wiążą się historie fascynujących ludzi i wydarzeń. Z tym przewodnikiem podążycie m.in. na „Stawy Milickie” – największy w Polsce, a równocześnie jeden z najpiękniejszych rezerwatów. Czy wiecie, że jeden z jego dawnych właścicieli zamurował żywcem żonę, a kolejny wędrował przez Afrykę w przebraniu? Nie? Obiecujemy, te zawiłe historie wciągną Was od pierwszej strony.

źródło opisu: http://www.asiapress.pl/ksiazki.html

źródło okładki: http://www.asiapress.pl/ksiazki.html

Dariusz | 2016-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Dalej w podróży jestem, tym razem bliższe rejony Wrocławia a dokładnie północna wschodnia część od miasta. Są parę miejsc, które warto zobaczyć. Szkoda, że wiele miejsc tych jest zrujnowane i zapomniane, a czas robi swoje. Urzekły mnie stawy milickie w dolinie Baryczy "Przez godzinę możecie zobaczyć więcej ptaków niż prze całe swoje życie"

Sylwia | 2017-01-09
Iza | 2016-08-31