Mamo, tato co Ty na to? - część 2. I nauka i draka, czyli jak dbać o zdrowie przedszkolaka i uczniaka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mamo, tato co Ty na to?". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Szpak
978-83-931876-4-5
dzieci, opieka, rodzice
Elbereth

Od wydawcy: 220 stron, 3 godzinny film o tym jak wspomagać rozwój naszych pociech. Tysiące podpowiedzi jak w prosty, ciekawy i fascynujący sposób aranżować zabawy, czas wolny i czas pracy dzieci od 3 do 10 lat. Jak aktywnie spędzać wspólnie najpiękniejsze chwile ich dzieciństwa. Jak zapobiegać rozwojowi zaburzeń wieku dziecięcego, by nie trzeba było ich leczyć. Jak bawić się ucząc, uczyć się bawiąc i na dodatek nie nudzić się.

źródło opisu: www.mamotatocotynato.pl

źródło okładki: www.merlin.pl

Figunia33 | 2013-12-26
Przeczytana: grudzień 2013

Książka cudownie wydana, super kolorowe zdjęcia plus film na DVD - brzmi tak zachęcająco, że nic dziwnego, że się sprzedaje. Niestety zawartość mocno rozczarowuje. Nie roszczę sobie praw do oceny merytorycznej, ale naprawdę trudno z tej książki dowiedzieć się czegoś poza stertą oczywistości pod tytułem "im więcej nasze dzieci będą się ruszały, tym będą zdrowsze". Wiele sformułowań jest wręcz banalna. Język niestety zbyt potoczny - drażnił mnie nadmierną ilością kolokwializmów i emotikonów zastępujących przecinki. Uśmiechnięte buźki w co drugim zdaniu to jednak przesada. Od książki napisanej przez fizjoterapeutę oraz kilku innych specjalistów oczekuję więcej rzetelnej wiedzy a mniej mrugania okiem do czytelnika.
Kolejną irytującą rzeczą jest kryptoreklama. To nawet nie jest product placement, tylko wprost hymn pochwalny na cześć konkretnych marek i instytucji, których listę dla ułatwienia możemy znaleźć na końcu książki.
I ostatnia, szalenie irytująca rzecz: mam wrażenie, że książka...

evax | 2013-10-30
Na półkach: Przeczytane, Poradniki, 2013
Przeczytana: 22 października 2013

Poradnik, dobry dla każdego rodzica. Autor przedstawia wiele

interesujących zabaw które można wykonać z dzieckiem aby dobrze się

rozwijało. Do książki dołączona jest płyta z wywiadami.

Polecam każdemu kto ma dziecko.

Asia-Polihymnia | 2013-05-04
Przeczytana: 04 maja 2013

"Ruch to zdrowie", a fizjoterapeuci to nawet przepisują go na receptę ;-) I tym razem Paweł Zawitkowski pisze właśnie o różnych formach aktywności, nie tyle dla naszego dziecka, co dla całej rodziny.
Wiele cennych informacji, kilka świetnych, oryginalnych, zwariowanych pomysłów do wykorzystania w domu i zaproszenie do wspólnej, rodzinnej zabawy na świeżym powietrzu o każdej porze roku.

Maddala | 2014-09-22
Ula | 2014-08-22