Gestapo

83-05-12949-7
gestapo, historia, Niemcy
historia
Michał

Historia najgroźniejszej instytucji hitlerowskiej - tajnej policji III Rzeszy. Autor pokazuje, jak zorganizowane było Gestapo, jaką rolę odgrywało w hitlerowskim aparacie bezpieczeństwa, przedstawia metody jego działania, odsłania kulisy intryg i krwawych porachunków oraz sylwetki czołowych postaci z otoczenia Hitlera. Są wśród nich: Himmler, szef SS - "spokojny miłośnik zwierząt", Heydrich - przebiegły i pozbawiony skrupułów "morderca zza biurka", Goring, organizator Gestapo i inicjator tworzenia obozów koncentracyjnych - pełen nienawiści maniak lojalności, zapalony myśliwy, żądny władzy i bogactwa, upajający się swym barbarzyństwem, i wreszcie szef Gestapo Muller, którego podpis widnieje na rozkazach dotyczących najbardziej okrutnych represji.

źródło opisu: http://merlin.pl/Gestapo_Edward-Crankshaw/browse/product/1,16532.html

źródło okładki: http://merlin.pl/Gestapo_Edward-Crankshaw,images,6,83-05-12949-7.jpg

tyrmand | 2016-12-04
kamilos6667 | 2016-10-02