Błękitny kontynent

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
8320704707
gospodarka morska
Dorota_1988

W książce autor zastanawia się, czy w warunkach współczesnego kryzysu cywilizacyjnego człowiek będzie umiał wykorzystać szansę, jaką stanowią dla niego bogactwa wszechoceanu. Transport morski, znaczenie morza dla rozwoju gospodarki lądowej, rola oceanu w rozwiązywaniu problemów wyżywienia ludzkości, a także pozyskania energii i bogactw mineralnych - to tylko niektóre z zagadnień skupiających się wokół głównego tematu książki - relacji: człowiek -morze.

źródło opisu: nota wydawcy

Marzycielka | 2015-08-03