Atlantyda

Wydawnictwo: Czytelnik
L'Atlantide
klasyka
Krystian

Pierre Benoit (1886-1962) napisał "Atlantydę" w 1918 r. Wydana w rok później u Albin Michela, powieść została wyróżniona nagrodą Akademii Francuskiej. W dwadzieścia lat później ta sama Akademia przyjęła autora w poczet swoich członków. ..."Atlantyda" jest bez wątpienia zaproszeniem w nieznane... Może ona zadowolić i tych, którzy są ciekawi rozwoju form powieściowych, i tych, którzy lubią nieprawdopodobne przygody, i tych wreszcie, których interesują związki literatury z psychologią.

źródło opisu: Czytelnik, 1981

źródło okładki: www.literacki24.pl