Tajemnica Sióstr Sprite - Magiczne wtajemniczenia

Tłumaczenie: Karolina Sobiepanek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnice sióstr Sprite". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Akapit Press
Magic unfolds
Marysia_1109

Domostwo Sprite’ów jest w niebezpieczeństwie. Dach wymaga generalnego remontu. A zła czarownica
Glenda Glass zrobi wszystko, żeby wejść w posiadanie tego domu.

Wykorzystuje swoją wnuczkę Verenę,
aby przerwać Krąg Mocy sióstr Sprite. Tymczasem Ash, Marina, Flame i Ariel przygotowują
się do najważniejszego koncertu w swoim życiu.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-169-Tajemni...(?)

Nikola | 2013-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2013

Druga część przygód sióstr Sprite była lepsza niż pierwsza. Mam tylko wątpliwości co do tytułu - "Magiczne wtajemniczenie" gdzie to wtajemniczenie? Nikt nie dowiedziała się o ich mocach ani nie było innych takich zdarzeń.
Ale książka naprawdę świetna, nadaje się dla młodszych czytelników jak i dla tych starszych. Wciąga i to bardzo. Ciężko było się oderwać od czytania i przez to przeczytałam tą książkę w nie cale 3 dni.
Najbardziej podoba mi się jakie powiązanie mają bohaterowie i to że wszyscy należą do jednej rodziny, jednego rodu. Dobrą pomocą było umieszczenie części drzewa genealogicznego na pierwszych stronach książki. Domostwo Spritów naprawdę robi wrażenie, z tej części dowiemy się ile magii jest w ich domu i jaką walkę będą musieli o niego stoczyć.
W tej chwili mam pod ręką trzecią i ostatnią część Tajemnic sióstr Sprite "Zaczarowane domostwo" i zastanawiam się i ta część będzie pełna magii.
Niech żyją Sprite'ówny!

Carleen | 2015-11-04
Przeczytana: 2014 rok

Przyjemna, lekka lektura na długie wieczory. Odrobina magii z dreszczykiem zawsze się przyda, zwłaszcza, ze cenię sobie książki fantasy. Ale jedno mnie ciekawi: czy Ariel na prawdę rozmawia z Sydneyem?

Słodka Karolina | 2014-12-21
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Wydaje mi się że to najlepsza część. Jest w niej dużo akcji, magii, sekretów. Bardzo mi się spodobała :)

Kyou | 2012-03-24
Przeczytana: 03 lutego 2012

Moja reakcja była podobna do poprzedniej: Jest neutralnie dobra. Dla zabicia czasu.

Kahhs | 2015-10-06

Rewelacja :)

Ichidia | 2016-07-06
Przeczytana: czerwiec 2016

Krótko i na temat:
Porównanie do serii J.K. Rowling jest całkowicie zbędne (książka nie umywa się w ogóle do serii o młodym czarodzieju). Słabe dialogi, słaba fabuła, postaci bez charakteru. Ta książka to totalna klapa, która może podobać się jedynie znacznie młodszym czytelnikom. Nie polecam. :)
Miłego dnia.

Veritaserum | 2013-03-27