Rzeczy pospolite, Polskie wyroby 1899-1999

Wydawnictwo: Bosz
83-87730-27-0
popularnonaukowa
Xymena

Sto dwadzieścia zebranych tu produktów - szkło, ceramika, tkanina, wyroby metalowe, artykuły gospodarstwa domowego, sportowe fotograficzne, sprzęt radiowy i telewizyjny oraz środki transportu - powstało w ostatnich stu latach. Wybór ten, pomimo narzuconych kryteriów, ma bez wątpienia charakter autorski. Jest sygnałem że istnieje potrzeba tworzenia w sposób systematyczny takiego zbioru i jego opisu.

Wydanie dwujęzyczne (po polsku i angielsku).

źródło opisu: Wydawnictwo Bosz, 2001.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

krb | 2012-12-13