psychologia, popularnonaukowa

Psychologia domowa jest książką popularnonaukową na temat psychologii rodziny. Przedstawia we współczesnym ujęciu systemowym problemy rodziny, małżeństwa, rodzicielstwa, wychowania dzieci, wieku dojrzałego i codzienne sprawy życia rodzinnego, w tym oddziaływania mediów. Podążanie za tokiem dyskursu Autorki jest fascynujące. Jej intuicja naukowa i szeroka erudycja pozwalają na ukazanie w sposób prosty i zrozumiały wzajemnych powiązań i uwarunkowań zachowania człowieka w jego naturalnym środowisku rodzinnym i społecznym na przestrzeni całego życia. Jest to książka, w której każdy czytelnik odnajdzie coś dla siebie. Może przez chwilę zatrzymać się na rzeczach, sytuacjach i okolicznościach pozornie drobnych, ale także ważnych w życiu rodzinnym, małżeńskim, społecznym. Jej lektura staje się swoistą wyprawą do własnego wnętrza i domu rodzinnego, w którym każda rzecz może stać się wartościowa.

źródło opisu: http://www.kul.com.pl/index.php?products=product&prod_id=690

Natalia | 2011-05-30
Przeczytana: 2010 rok

Jedna z najlepszych książek z psychologii rodziny jakie czytałam.
Niezwykle przyjemna, pisana jasno i zrozumiale, gdzie poruszane kwestie zostały poparte przykładami z życia codziennego. Książka godna polecenia, powinna znaleźć się na każdej domowej półce.

Marta | 2014-01-25
Przeczytana: 16 stycznia 2014

Łatwa i przyjemna w czytaniu, aczkolwiek jak dla mnie drażniący ciągle powtarzający się motyw religijności... Jednak ze względów etycznych i informacji w niej zawartych jest zdecydowanie warta przeczytania.

Lucy78 | 2015-07-14

wydana w 1989 roku ale dużo zawartych w niej prawd jest nie przemijających i uważam ,że warto ją przeczytać.
Oczywiście nie ze wszystkim się indetyfikuję ale polecam

Niekulturalna | 2014-02-12
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Jestem deistką, dlatego bałam się, że w tej książce pojawią się teksty typu "Tylko wychowanie w wierze katolickiej jest dobre" etc. Na szczęście moje obawy okazały się niesłuszne. Autorka tak na prawdę uświadamia nam rzeczy, o których wiemy, ale nie do końca jesteśmy świadomi. Drobne elementy, które okazują się mieć ogromne znaczenie. Polecam przyszłym i aktualnym rodzicom oraz każdemu, kto interesuje się psychologią.

Puma | 2012-01-09
Przeczytana: 08 stycznia 2012

Najlepsze chyba jest to, że wszystkie informacje zostały przedstawione w bardzo przystępny sposób i prostym językiem.

muzyczkaxd | 2015-07-11
Przeczytana: 09 lipca 2015

Babcia mi ją pożyczyła. Pomyślałam, że to będzie strata czasu dla dziewięnastolatki.
Pomyliłam się.
Naprawdę dużo uświadamia o życiu nie tylko w małżeństwie, z dziećmi, na starość... ale wpływa na obecne życie i podejście do ludzi dookoła. Rodzeństwa, rodziców, przyjaciół.

cynamon-24 | 2014-01-03
Przeczytana: 07 stycznia 2014