W krainie zielonej kawy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
83-11-06923-9
Brazylia
takisobiejac

"W krainie zielonej kawy" jest kolejną, dwudziestą bodajże książką znanego pisarza-podróżnika. Janusz Wolniewicz zaprasza tym razem swoich Czytelników do Brazylii. Relacje z podróży po tym kraju charakteryzuje, jak zwykle u tego autora, żywa, barwna narracja; zawierają one wiele interesująco podanych wiadomości, tym ciekawszych, że Wolniewicz bywał już w Brazylii przed laty i teraz miał...

Janusz Wolniewicz zaprasza tym razem swoich Czytelników do Brazylii. Relacje z podróży po tym kraju charakteryzuje, jak zwykle u tego autora, żywa, barwna narracja; zawierają one wiele interesująco podanych wiadomości, tym ciekawszych, że Wolniewicz bywał już w Brazylii przed laty i teraz miał okazję do znaczących porównań.
W książce brak jest konwencjonalnych zachwytów nad urokami np. Rio de Janeiro, za to wiele kart poświęcił autor spotkaniom z Polonią brazylijską oraz losom Indian w tym kraju.
"W krainie zielonej kawy" nie jest monografią Brazylii, lecz znacznie przybliża polskiemu czytelnikowi ten odległy i ciekawy rejon świata.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

ArtZ72 | 2016-12-04
Przeczytana: 1995 rok

Brazylia oczyma Janusza Wolniewicza, podróżnika, dziennikarza i publicysty, Autora mnóstwa książek o tematyce podróżniczej i morskiej. Książka napisana w sposób przystępny, atrakcyjny, do tego zawierająca wiele barwnych fotografii. Pan Wolniewicz zapoznaje nas z tym ogromnym krajem i jego mieszkańcami tworzącymi prawdziwie wielorasową mieszankę. Na łamach książki znajdujemy m.in. oddaną do użytku w latach 60-tych stolicę - Brasilię (która przywodzi mi na pamięć komedię "Człowiek z Rio" z niezapomnianym Jeanem-Paulem Belmondo ;)), jej twórców, w tym genialnego architekta - Oscara Niemeyera, miłość Brazylijczyków (i Brazylijek) do futbolu, czy Kurytybę - "polską stolicę Brazylii".

monia77 | 2013-05-27
arturo | 2011-12-25