Poor Clare
Literatura angielska, XX wiek
Dorota_1988

Leslie Poles Hartley, współczesny pisarz angielski uchodzi w swej ojczyźnie za jednego z wybitniejszych prozaików. Celem, który stawia sobie Hartley, jest refleksja nad postawą psychiczną i filozoficzną współczesnego człowieka, usiłującego zachować równowagę moralną w świecie gwałtownych przemian. Hartley rezygnuje w swej powieści z szerokiej panoramy społecznej i choć problemy i sytuacje, o których pisze, są wspólne wszystkim ludziom - egzemplifikuje je na przypadkach dobrze mu znanych, w środowiskach, które może opisać piórem eksperta. Jednocześnie prezentuje swych bohaterów i ich dylematy w taki sposób, aby czytelnik mógł sam ferować werdykty.

sowidyl | 2016-10-22
dymek | 2016-09-15