Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów

Cykl: Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
1 160
tłumaczenie
Braiter Paulina
Sisterhood of the Traveling Pants
przyjaciółki, dżinsy

To powieść o przyjaźni, inicjacji, szczęściu i trudnych doświadczeniach. Carmen kupuje w ciucharni parę znoszonych, wypłowiałych dżinsów. Wieczorem, kiedy cztery przyjaciółki żegnają się przed wyjazdem na wakacje, Carmen chce je wyrzucić, ale Tibby, Lena i Bridget przymierzają po kolei spodnie. Okazuje się, że mimo iż każda z nich ma inną figurę - wszystkie wyglądają w nich fantastycznie....

To powieść o przyjaźni, inicjacji, szczęściu i trudnych doświadczeniach.

Carmen kupuje w ciucharni parę znoszonych, wypłowiałych dżinsów. Wieczorem, kiedy cztery przyjaciółki żegnają się przed wyjazdem na wakacje, Carmen chce je wyrzucić, ale Tibby, Lena i Bridget przymierzają po kolei spodnie. Okazuje się, że mimo iż każda z nich ma inną figurę - wszystkie wyglądają w nich fantastycznie. Postanawiają założyć Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów i co tydzień przesyłać sobie spodnie przez całe wakacje - jak się okaże, najbardziej niezwykły i odkrywczy okres w ich życiu.

źródło opisu: [Egmont, 2002]

7,8 (5 ocen i opinii)
Żywopłot
Dorit Rabinyan

6,33 (6 ocen i opinii)
Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście
Dariusz Kortko , Marcin Pietraszewski

Głos Pana
Stanisław Lem

7,76 (626 ocen i opinii)
Ballada o przestępcach
Marcin Hybel

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Pati | 2013-11-11
Przeczytana: 13 czerwca 2010

Świetna książka, jedna z moich ulubionych. Polecam.

natalia | 2011-07-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Mam
Przeczytana: 02 lipca 2011

Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów czytałam po raz drugi, tym razem własny egzemplarz(takie czyta mi się o wiele lepiej). Nie mam pojęcia jaki odstęp czasu minął odkąd ponownie sięgnęłam po tę książkę, ale jestem pewna, że wtedy nie czytałam ich z takim uczuciem i dokładnością.

Stowarzyszenie jest mi książką bardzo bliską. Czwórka przyjaciółek, które po raz pierwszy nie spędzą wakacji w swoim towarzystwie. Na szczęście, mają coś, co pomoże im przetrwać tak długi okres rozłąki - Magiczne Dżinsy. Dziewczyny ustalają zasady dotyczące wymiany i noszenia spodni, które idealnie pasują na każdą z nich, mimo odmiennej sylwetki. Tibby, Lena, Carmen i Bridget doświadczają nowych, wcześniej nieodkrytych emocji, uczą się jak podążać za głosem serca i rozumu jednocześnie, zdobywają nowe znajomości, a przede wszystkim chcą jak najlepiej przeżyć (krótki) okres wakacji
Powieść czyta się bardzo szybko i przyjemnie, warto jednak zatrzymać się nad niektórymi zdaniami, które być może zmienią nasze...

Butterfly | 2013-09-15

Losy 4 przyjaciółek były dla mnie tak zaskakujące, pełne optymizmu i energii, że czytając tę wakacyjną powieść moje wakacje były tak samo pełne uśmiechu i radości. Mimo, iż każda z dziewcząt spędziła osobno wakacje i zmagała się z problemami, to nie zapomniały czym jest prawdziwa przyjaźń. Uwiecznienie swych wakacji upamiętniły na parze znoszonych spodni, które towarzyszyły im przez wspaniały czas wakacji :)

Asimilatte Arellano | 2014-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Ta książka zainteresowała mnie od czasu, gdy koleżanka chodziła z nią dosłownie wszędzie i czytała w kawiarni, bardzo ją zachwalając, więc gdy tylko zobaczyłam "Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów" w bibliotece stwierdziłam, że może rzeczywiście warto sięgnąć po tę powieść. I nie zawiodłam się. Przeczytałam książkę w jeden wieczór.
Na początku nie myślałam, że będzie to aż takie dobre. Opowieść o czterech nastolatkach i ich problemach. Ale gdy zagłębiłam się w książkę zrozumiałam, że każda z dziewcząt przeżywa ciężki okres w swoim życiu, lecz dzięki odrobiny magii dżinsów i sile przyjaźni potrafią poradzić sobie z problemami. I to jest właśnie w tej książce fajne.

"Stowarzyszenie Wędrójących Dżinsów" jest świetną powieścią, szczególnie na wakacje lub gdy chcemy do wakacji powrócić chociażby myślami w jesień, zimę i wiosnę.

Klaudia | 2011-02-02
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 25 stycznia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dnia 24 stycznia 2011 roku wydarzył się dla mnie szczególny dzień, niemalże dzień cudu. Wydaje mi się, nawet, że powinno się ogłosić 24 stycznia świętem narodowym. Otóż tego dnia, pierwszy raz od wieków poszłam do biblioteki. Niby nic, ale jednak coś. Zauważyłam tam zmiany, których bez chęci przeczytania tej książki nie zauważyłabym. Zmiany zaszły w personelu, komputeryzacji i oczywiście książkach. Do biblioteki doszło kilka pań, został podłączony szybki internet, za który płaci Orange, doszło też wiele nowości, o których posiadanie nawet nie podejrzewałabym filię nr 5 w Chorzowie. Wraz z SWD wypożyczyłam także książkę Michaela Granta - serię GONE, ale nie wiem czy przeczytanie jej dojdzie do skutku. Nie przepadam za książkami z biblioteki, głównie z powodu tego, że muszę je potem oddać, ale również moje zdanie na temat bibliotecznych książek wyraża Agnieszka Chylińska słowami:

"Nienawidzę bibliotek. Książka z biblioteki, jest jak facet, który miał mnóstwo kobiet. Przychodzi do...

15Beka | 2016-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Zaczyna się lato.Pierwsze wakacje, które cztery przyjaciółki przeżyją  osobno. Carmen z ojcem.Tibby w domu pracując w sklepie.Bridget na obozie piłkarskim.Natomiast ostatnia Lena wyleci do Grecji. Dzień przed rozstaniem dziewczyny znajdują w szafie Carmen DŻINsy. Co dziwniejsze ta para spodni pasuje na nie wszystkie idealnie.Chyba nie musze wspominać, że każda z dziewczyn ma inną figurę. Postanawiają przesyłać sobie co tydzień "magiczne" spodnie. Wydarzy się dużo.W sumie nie do końca wiem czy to wina spodni czy nie,ale napewno są one symbolem dobrej przyjaźni jaka łączy dziewczyny. Te przeplatające się historie czterech dziewczyn są pełne wszystkiego:szczęścia,nieszczęścia,miłości,smutku,nowych doświadczeń i humoru,który się bardzo ceni. Książka godna polecenia.

Urmurmina | 2014-04-28

Dobra, poruszająca i pełna młodzieńczych przeżyć oraz emocji książka. Może chwilami bywa naiwna, ale w sumie ja czytając ją niewiele różniłam się od głównych bohaterek, choć jednego im zazdrościłam - ich wspaniałej przyjaźni. Podobała mi się, interesująca, o problemach młodych dziewczyn - nie zawsze to są błahostki, jak się dorosłym zdaje.

Monia0420 | 2014-08-10
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone

Czy książka mi się podobała? Właściwie sama nie wiem. Czasem wydawałami się ona strasznie cukierkowata i banalna, innym razem mnie wciągała. Wielkim plusem książki jest moim zdaniem to, że opowiada ona o losach czterech dziewcząt, a nie jednej. Gdyby było inaczej zapewne uznałabym ją za bardzo słabą. Na szczęście jest tak jak jest… Jeśli mam byćszczera to tak naprawdę zainteresowała mnie historia tylko jednejdziewczyny. Podsumowując: nie jest źle i jeśli ktoś lubi książki trochębanalne, to polecam, jeśli nie lubisz takich książek – trzymaj się od ”Stowarzyszenie…” z daleka.

Laura | 2011-02-06

Rewelacja! Jedna z lepszych książek o dorastaniu.

Marianna | 2016-04-28
Przeczytana: październik 2012

Carmen kupuje parę znoszonych, wypłowiałych dżinsów. Wieczorem, kiedy cztery przyjaciółki żegnają się przed wyjazdem na wakacje, Carmen chce je wyrzucić, ale Tibby, Lena i Bridget przymierzają po kolei spodnie. Okazuje się, że mimo iż każda z nich ma inną figurę - wszystkie wyglądają w nich fantastycznie. Postanawiają założyć Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów i co tydzień przesyłać sobie spodnie przez całe wakacje - jak się okaże, najbardziej niezwykły i odkrywczy okres w ich życiu.
Świetna książka, która doczekała się też równie dobrej ekranizacji. Siła przyjaźni jest wielka. A magiczne dżinsy - najlepszym amuletem na szczęście ;) Polecam!