Okładka książki Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów

Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów

Autor:
Cykl: Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (tom 1)
tłumaczenie
Braiter Paulina
Sisterhood of the Traveling Pants
wydawnictwo
Egmont
przyjaciółki, dżinsy
typ
papier
6.48 (3371 ocen i 187 opinii)

Opis książki

To powieść o przyjaźni, inicjacji, szczęściu i trudnych doświadczeniach. Carmen kupuje w ciucharni parę znoszonych, wypłowiałych dżinsów. Wieczorem, kiedy cztery przyjaciółki żegnają się przed wyjazdem na wakacje, Carmen chce je wyrzucić, ale Tibby, Lena i Bridget przymierzają po kolei spodnie. Okazuje się, że mimo iż każda z nich ma inną figurę - wszystkie wyglądają w nich fantastycznie. Postana...

To powieść o przyjaźni, inicjacji, szczęściu i trudnych doświadczeniach.

Carmen kupuje w ciucharni parę znoszonych, wypłowiałych dżinsów. Wieczorem, kiedy cztery przyjaciółki żegnają się przed wyjazdem na wakacje, Carmen chce je wyrzucić, ale Tibby, Lena i Bridget przymierzają po kolei spodnie. Okazuje się, że mimo iż każda z nich ma inną figurę - wszystkie wyglądają w nich fantastycznie. Postanawiają założyć Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów i co tydzień przesyłać sobie spodnie przez całe wakacje - jak się okaże, najbardziej niezwykły i odkrywczy okres w ich życiu.

źródło opisu: [Egmont, 2002]

Opinie czytelników
Klaudia | 2011-02-02
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 25 stycznia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dnia 24 stycznia 2011 roku wydarzył się dla mnie szczególny dzień, niemalże dzień cudu. Wydaje mi się, nawet, że powinno się ogłosić 24 stycznia świętem narodowym. Otóż tego dnia, pierwszy raz od wieków poszłam do biblioteki. Niby nic, ale jednak coś. Zauważyłam tam zmiany, których bez chęci przeczytania tej książki nie zauważyłabym. Zmiany zaszły w personelu, komputeryzacji i oczywiście książkach. Do biblioteki doszło kilka pań, został podłączony szybki internet, za który płaci Orange, doszło też wiele nowości, o których posiadanie nawet nie podejrzewałabym filię nr 5 w Chorzowie. Wraz z SWD wypożyczyłam także książkę Michaela Granta - serię GONE, ale nie wiem czy przeczytanie jej dojdzie do skutku. Nie przepadam za książkami z biblioteki, głównie z powodu tego, że muszę je potem oddać, ale również moje zdanie na temat bibliotecznych książek wyraża Agnieszka Chylińska słowami:

"Nienawidzę bibliotek. Książka z biblioteki, jest jak facet, który miał mnóstwo kobiet. Przychodzi do cie...

natts | 2011-07-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 02 lipca 2011

Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów czytałam po raz drugi, tym razem własny egzemplarz(takie czyta mi się o wiele lepiej). Nie mam pojęcia jaki odstęp czasu minął odkąd ponownie sięgnęłam po tę książkę, ale jestem pewna, że wtedy nie czytałam ich z takim uczuciem i dokładnością.

Stowarzyszenie jest mi książką bardzo bliską. Czwórka przyjaciółek, które po raz pierwszy nie spędzą wakacji w swoim towarzystwie. Na szczęście, mają coś, co pomoże im przetrwać tak długi okres rozłąki - Magiczne Dżinsy. Dziewczyny ustalają zasady dotyczące wymiany i noszenia spodni, które idealnie pasują na każdą z nich, mimo odmiennej sylwetki. Tibby, Lena, Carmen i Bridget doświadczają nowych, wcześniej nieodkrytych emocji, uczą się jak podążać za głosem serca i rozumu jednocześnie, zdobywają nowe znajomości, a przede wszystkim chcą jak najlepiej przeżyć (krótki) okres wakacji
Powieść czyta się bardzo szybko i przyjemnie, warto jednak zatrzymać się nad niektórymi zdaniami, które być może zmienią nasze spojr...

Butterfly | 2013-09-15

Losy 4 przyjaciółek były dla mnie tak zaskakujące, pełne optymizmu i energii, że czytając tę wakacyjną powieść moje wakacje były tak samo pełne uśmiechu i radości. Mimo, iż każda z dziewcząt spędziła osobno wakacje i zmagała się z problemami, to nie zapomniały czym jest prawdziwa przyjaźń. Uwiecznienie swych wakacji upamiętniły na parze znoszonych spodni, które towarzyszyły im przez wspaniały czas wakacji :)

Laura | 2011-02-06

Rewelacja! Jedna z lepszych książek o dorastaniu.

Quinn | 2013-09-12
Przeczytana: sierpień 2013

"Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów" autorstwa Ann Brashares jest typową powieścią młodzieżową.
Cztery przyjaciółki - Carmen, Tibby, Lena i Bridget dzień przed wakacjami odkrywają, że dżinsy, które Carmen kupiła za grosze w ciucharni pasują na nie wszystkie pomimo różnej budowy i wzrostu. Niesamowite, prawda ? Przyjaciółki są w szoku. Postanawiają przesyłać do siebie owe "magiczne spodnie" przez całe wakacje. Są utwierdzone w przekonaniu, że magiczne dżinsy sprawią, że tych wakacji przydarzy im się coś niezwykłego. I tak rozpoczyna się ich przygoda...

"Stowarzyszenie...", jako, że to książka jak już wcześniej pisałam typowo dla młodzieży, mogło by się zdawać, że jest powieścią "miłą, łatwą i przyjemną". I tak jest. Jednakże nie do końca.
Czytając ją stykamy się z naprawdę poważnymi problemami. Śmierć bliskiej osoby, podejmowanie niewłaściwych, pochopnych decyzji, które mogą nieść za sobą poważne konsekwencje. W pewnym momencie miałam nawet łzy w oczach.

Powieść ta od początku mnie...

Jula | 2013-09-14
Na półkach: Wakacje 2013, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

Przyjaźń.
Co to jest przyjaźń? Czym się różni od zwykłych znajomości?
Jak wielką ma wartość? Czy większą niż miłość? A może nie?
Przyjaźń.
Wiem z własnego doświadczenia, że bez niej nie da się żyć. Każdy człowiek potrzebuje bliskiej osoby, z którą będzie mógł szczerze porozmawiać, powygłupiać się i pomilczeć. Z którą będzie łączyć go niewidzialna więź dająca poczucie totalnego bezpieczeństwa i stuprocentowego szczęścia :)
Myślę, że ta książka jest wyjątkowa właśnie dlatego, że pokazuje taką więź.
Każdemu życzę by spotkał tego PRAWDZIWEGO przyjaciela bądź przyjaciółkę, bo to naprawdę prawdziwy skarb.

Mayila | 2010-10-30
Przeczytana: 2007 rok

Czytałam kilka razy, a za pierwszym wywarła na mnie ogromne wrażenie. Wciągnęła mnie tak mocno, że pochłonęłam ją w jeden dzień.
Wspaniale mówi o przyjaźni, o dorastaniu i wszelakich problemach, które i nas mogą dotknąć. W jednym momencie nawet się rozpłakałam ze wzruszenia.
Cudowna książka, napisana przyjemnym językiem.

soniek | 2011-01-27
Przeczytana: maj 2010

Przyjemnie się ją czyta. Autorka napisała bardzo fajną serię o pomysłowej fabule. Świetne przygody czterech bohaterek, które łączy prawdziwa przyjaźń.

Jola | 2010-07-18
Przeczytana: luty 2008

Przyjemna lektura nie tylko dla nastolatek. Wciągająca fabuła i bardzo wyraźne sylwetki głównych bohaterek. Uwielbiam Bee! :)

Terefere | 2010-11-02

Ciekawa książka opowiadająca o czterech przyjaciółkach znajdujących stare dżinsy które jakimś cudem pasują na nie wszystkie (mimo że dziewczyny różnią się od siebie budową). Fajny pomysł na fabułę, czyta się lekko i przyjemnie. Polecam:)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku