Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów

Cykl: Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
6,52 (3719 ocen i 209 opinii)
tłumaczenie
Braiter Paulina
Sisterhood of the Traveling Pants
przyjaciółki, dżinsy

To powieść o przyjaźni, inicjacji, szczęściu i trudnych doświadczeniach. Carmen kupuje w ciucharni parę znoszonych, wypłowiałych dżinsów. Wieczorem, kiedy cztery przyjaciółki żegnają się przed wyjazdem na wakacje, Carmen chce je wyrzucić, ale Tibby, Lena i Bridget przymierzają po kolei spodnie. Okazuje się, że mimo iż każda z nich ma inną figurę - wszystkie wyglądają w nich fantastycznie....

To powieść o przyjaźni, inicjacji, szczęściu i trudnych doświadczeniach.

Carmen kupuje w ciucharni parę znoszonych, wypłowiałych dżinsów. Wieczorem, kiedy cztery przyjaciółki żegnają się przed wyjazdem na wakacje, Carmen chce je wyrzucić, ale Tibby, Lena i Bridget przymierzają po kolei spodnie. Okazuje się, że mimo iż każda z nich ma inną figurę - wszystkie wyglądają w nich fantastycznie. Postanawiają założyć Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów i co tydzień przesyłać sobie spodnie przez całe wakacje - jak się okaże, najbardziej niezwykły i odkrywczy okres w ich życiu.

źródło opisu: [Egmont, 2002]

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Złączeni
  • Fangirl
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • 450 stron

6 (3 ocen i opinii)
Fangirl
Rainbow Rowell

8,06 (270 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

9 (1 ocen i opinii)
450 stron
Patrycja Gryciuk

8,14 (7 ocen i opinii)
Collide
Gail McHugh

7,51 (370 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

Nie ma nieba
Jolanta Kosowska

8,57 (7 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Pati | 2013-11-11
Przeczytana: 13 czerwca 2010

Świetna książka, jedna z moich ulubionych. Polecam.

natalia | 2011-07-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Mam
Przeczytana: 02 lipca 2011

Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów czytałam po raz drugi, tym razem własny egzemplarz(takie czyta mi się o wiele lepiej). Nie mam pojęcia jaki odstęp czasu minął odkąd ponownie sięgnęłam po tę książkę, ale jestem pewna, że wtedy nie czytałam ich z takim uczuciem i dokładnością.

Stowarzyszenie jest mi książką bardzo bliską. Czwórka przyjaciółek, które po raz pierwszy nie spędzą wakacji w swoim towarzystwie. Na szczęście, mają coś, co pomoże im przetrwać tak długi okres rozłąki - Magiczne Dżinsy. Dziewczyny ustalają zasady dotyczące wymiany i noszenia spodni, które idealnie pasują na każdą z nich, mimo odmiennej sylwetki. Tibby, Lena, Carmen i Bridget doświadczają nowych, wcześniej nieodkrytych emocji, uczą się jak podążać za głosem serca i rozumu jednocześnie, zdobywają nowe znajomości, a przede wszystkim chcą jak najlepiej przeżyć (krótki) okres wakacji
Powieść czyta się bardzo szybko i przyjemnie, warto jednak zatrzymać się nad niektórymi zdaniami, które być może zmienią nasze...

Butterfly | 2013-09-15

Losy 4 przyjaciółek były dla mnie tak zaskakujące, pełne optymizmu i energii, że czytając tę wakacyjną powieść moje wakacje były tak samo pełne uśmiechu i radości. Mimo, iż każda z dziewcząt spędziła osobno wakacje i zmagała się z problemami, to nie zapomniały czym jest prawdziwa przyjaźń. Uwiecznienie swych wakacji upamiętniły na parze znoszonych spodni, które towarzyszyły im przez wspaniały czas wakacji :)

Klaudia | 2011-02-02
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 25 stycznia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dnia 24 stycznia 2011 roku wydarzył się dla mnie szczególny dzień, niemalże dzień cudu. Wydaje mi się, nawet, że powinno się ogłosić 24 stycznia świętem narodowym. Otóż tego dnia, pierwszy raz od wieków poszłam do biblioteki. Niby nic, ale jednak coś. Zauważyłam tam zmiany, których bez chęci przeczytania tej książki nie zauważyłabym. Zmiany zaszły w personelu, komputeryzacji i oczywiście książkach. Do biblioteki doszło kilka pań, został podłączony szybki internet, za który płaci Orange, doszło też wiele nowości, o których posiadanie nawet nie podejrzewałabym filię nr 5 w Chorzowie. Wraz z SWD wypożyczyłam także książkę Michaela Granta - serię GONE, ale nie wiem czy przeczytanie jej dojdzie do skutku. Nie przepadam za książkami z biblioteki, głównie z powodu tego, że muszę je potem oddać, ale również moje zdanie na temat bibliotecznych książek wyraża Agnieszka Chylińska słowami:

"Nienawidzę bibliotek. Książka z biblioteki, jest jak facet, który miał mnóstwo kobiet. Przychodzi do...

Oliwkaa121 | 2014-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Ta książka zainteresowała mnie od czasu, gdy koleżanka chodziła z nią dosłownie wszędzie i czytała w kawiarni, bardzo ją zachwalając, więc gdy tylko zobaczyłam "Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów" w bibliotece stwierdziłam, że może rzeczywiście warto sięgnąć po tę powieść. I nie zawiodłam się. Przeczytałam książkę w jeden wieczór.
Na początku nie myślałam, że będzie to aż takie dobre. Opowieść o czterech nastolatkach i ich problemach. Ale gdy zagłębiłam się w książkę zrozumiałam, że każda z dziewcząt przeżywa ciężki okres w swoim życiu, lecz dzięki odrobiny magii dżinsów i sile przyjaźni potrafią poradzić sobie z problemami. I to jest właśnie w tej książce fajne.

"Stowarzyszenie Wędrójących Dżinsów" jest świetną powieścią, szczególnie na wakacje lub gdy chcemy do wakacji powrócić chociażby myślami w jesień, zimę i wiosnę.

Monia0420 | 2014-08-10
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone

Czy książka mi się podobała? Właściwie sama nie wiem. Czasem wydawałami się ona strasznie cukierkowata i banalna, innym razem mnie wciągała. Wielkim plusem książki jest moim zdaniem to, że opowiada ona o losach czterech dziewcząt, a nie jednej. Gdyby było inaczej zapewne uznałabym ją za bardzo słabą. Na szczęście jest tak jak jest… Jeśli mam byćszczera to tak naprawdę zainteresowała mnie historia tylko jednejdziewczyny. Podsumowując: nie jest źle i jeśli ktoś lubi książki trochębanalne, to polecam, jeśli nie lubisz takich książek – trzymaj się od ”Stowarzyszenie…” z daleka.

Urmurmina | 2014-04-28

Dobra, poruszająca i pełna młodzieńczych przeżyć oraz emocji książka. Może chwilami bywa naiwna, ale w sumie ja czytając ją niewiele różniłam się od głównych bohaterek, choć jednego im zazdrościłam - ich wspaniałej przyjaźni. Podobała mi się, interesująca, o problemach młodych dziewczyn - nie zawsze to są błahostki, jak się dorosłym zdaje.

Laura | 2011-02-06

Rewelacja! Jedna z lepszych książek o dorastaniu.

Quinn | 2013-09-12
Przeczytana: sierpień 2013

"Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów" autorstwa Ann Brashares jest typową powieścią młodzieżową.
Cztery przyjaciółki - Carmen, Tibby, Lena i Bridget dzień przed wakacjami odkrywają, że dżinsy, które Carmen kupiła za grosze w ciucharni pasują na nie wszystkie pomimo różnej budowy i wzrostu. Niesamowite, prawda ? Przyjaciółki są w szoku. Postanawiają przesyłać do siebie owe "magiczne spodnie" przez całe wakacje. Są utwierdzone w przekonaniu, że magiczne dżinsy sprawią, że tych wakacji przydarzy im się coś niezwykłego. I tak rozpoczyna się ich przygoda...

"Stowarzyszenie...", jako, że to książka jak już wcześniej pisałam typowo dla młodzieży, mogło by się zdawać, że jest powieścią "miłą, łatwą i przyjemną". I tak jest. Jednakże nie do końca.
Czytając ją stykamy się z naprawdę poważnymi problemami. Śmierć bliskiej osoby, podejmowanie niewłaściwych, pochopnych decyzji, które mogą nieść za sobą poważne konsekwencje. W pewnym momencie miałam nawet łzy w oczach.

Powieść ta od początku...

Jula | 2013-09-14
Na półkach: Przeczytane, 2013, Wakacje 2013
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

Przyjaźń.
Co to jest przyjaźń? Czym się różni od zwykłych znajomości?
Jak wielką ma wartość? Czy większą niż miłość? A może nie?
Przyjaźń.
Wiem z własnego doświadczenia, że bez niej nie da się żyć. Każdy człowiek potrzebuje bliskiej osoby, z którą będzie mógł szczerze porozmawiać, powygłupiać się i pomilczeć. Z którą będzie łączyć go niewidzialna więź dająca poczucie totalnego bezpieczeństwa i stuprocentowego szczęścia :)
Myślę, że ta książka jest wyjątkowa właśnie dlatego, że pokazuje taką więź.
Każdemu życzę by spotkał tego PRAWDZIWEGO przyjaciela bądź przyjaciółkę, bo to naprawdę prawdziwy skarb.