Kaznodzieja: Na południe

Preacher: Dixie Fried
Ennis, kanodzieja
komiksy
Camillos

Kaznodzieja wraz ze swoją narzeczoną i irlandzkim wampirem Cassidym kierują się na południe USA, aby wreszcie znaleźć sposób na znalezienie ukrywającego się Boga. W końcu stwierdzają, że może im w tym pomóc jeden z obrzędów wudu. Zaś amerykańskie wudu najłatwiej spotkać w Nowym Orleanie. Jednocześnie Nowy Orlean to teren bardzo niebezpieczny dla Cassidiego i - jak zwykle - przez niego wynikają nowe kłopoty.

źródło opisu: http://swiatkomiksu.pl

źródło okładki: http://swiatkomiksu.pl

Wkp | 2014-04-14
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Komiksy
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Jesse, Tulip i Cassidy udają się do nowego Orleanu, żeby poddać Jessego rytuałowi wudu, który pozwoli mu skontaktować się z Genesis i odkryć prawdę o śmierci ukochanych Świętego od Morderców. Na ich drodze staje żądny zemsty Gębodup...

Jest nieco lepiej niż poprzedni, jednak nadal nie jest to to, na co tak liczę w tej serii. I nie chodzi o akcję, a o nietypowość pomysłów i głębię, której ostatnio czuję niedostatek.

Bynajmniej nie oznacza to jednak, że komiks jest zły. Ba! Dzieło jest bardzo dobre i oderwać się od niego nie można, ale na tle wielu innych komiksów, którym dałem 8 gwiazdek, "Na południe" aż tylu przyznać nie mogę.

Kofi | 2015-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2015

Na południe to już dziewiąty album Kaznodziei i powrót do dawno przerwanych wątków, ale powrót przeciętny i nieco nudny. Seria ma coraz widoczniejszy problem z fabułą i akcją, która do niczego nie prowadzi. Wciąż więcej pytań niż odpowiedzi i zjadanie własnego ogona. Najbardziej dokucza brak świetnych pomysłów z których słynie seria, nawet bluzgów i krwi jest mniej. Tom wydaje się zapchany na siłę, ale wciąż istnieje szansa, że Kaznodzieja powróci do dawnego poziomu.

Przemek Skoczyński | 2014-11-10
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 07 listopada 2014

Jeszcze nie to co początek serii, ale powoli znowu dochodzimy do tego, co najlepsze.

trycha | 2014-02-17

Co można napisać o tej serii? Poza tym, że jest kultowa, obrazoburcza, zabawna i szalenie wciągająca? Jeszcze całe morze superlatyw. I żadna nie będzie przesadzona.

Paweł Jur | 2016-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2016