Droga do wtajemniczenia

Wydawnictwo: Rebis
8371209320
antropozofia, ezoteryka
Olajda

Rudolf Steiner (1861-1925) - myśliciel religijny, założyciel Towarzystwa Antropozoficznego, twórca jedynego w swoim rodzaju projektu budowy alternatywnej cywilizacji. Stworzoną przez siebie antropozofię określał jako "naukowe badanie świata duchowego, które przenika jednostronność zarówno czystego przyrodoznawstwa, jak i zwykłej mistyki", czy też jako "drogę poznania, która ducha ludzkiego chciałaby doprowadzić do ducha we wszechświecie". Do jego głównych prac należą m. in. wydane w Polsce Filozofia wolności i Wiedza tajemna. Prezentowane w tej książce eseje, wybrane i opracowane przez Jerzego Prokopiuka, stanowią doskonałe wprowadzenie do systemu nauki duchowej Steinera.

źródło opisu: http://merlin.pl/

źródło okładki: http://merlin.pl/

Michel | 2012-04-16

Nie mogę sobie wyrobić stosunku do tego autora od lat...Na pewno potrafi zaintrygować i nie był intelektualną miernotą, czego nei można powiedzieć o wielu "autorach ezoterycznych". Zwykły wariat, czy człowiek o wyjątkowych zdolnościach? Tego się chyba nigdy nie dowiem, bo nie jest mi dane doświadczyć choćby namiastki z tego, co opisywał.

vasco | 2015-03-13
Mateusz Michałowski | 2015-01-13