Tajemnice południowego Pacyfiku. Podróże kapitana Cooka

978-83-11-11460-9
podróże, kapitan Cook
historia
gall21

Książka opisuje wyprawy morskie Jamesa Cooka i jego wielkie odkrycia geograficzne. Zderzenie cywilizacji europejskiej i kultur odkrywanych przez Cooka ludów Pacyfiku niosło wiele napięć i nieporozumień. Jednak wzajemne poznawanie się, przekazywanie sobie wiedzy i ustalenie form koegzystencji doprowadziło do rozwoju handlu egzotycznymi towarami, rozbudziło też fascynację morzami południowymi, której ulegały kolejne pokolenia badaczy i podróżników. Dramatyczny kres wypraw i śmierć Cooka podczas jednej z nich położyły się cieniem na niewątpliwych osiągnięciach badawczych. Pamięć o Cooku jest jednak po dziś dzień żywa i w metropolii, i na odkrytych wyspach.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl