Templariusz. Czas odrodzenia

Tłumaczenie: Marek Halczuk
Cykl: Najmłodszy templariusz (tom 3)
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski
The Youngest Templar: Orphan of Desting
978-83-7520-528-6
Atena

Chociaż misja dostarczenia Graala wydaje się dobiegać końca, zdrada i zniszczenie nieustannie podążają tropem Tristana. Po opactwie, które było dla młodego templariusza ukochanym domem, pozostają jedynie zgliszcza, a majątek Robarda w Sherwood popada w ruinę na skutek bezwzględnych rządów szeryfa z Nottingham. Podczas ostatniego etapu niebezpiecznej podróży trójka przyjaciół musi nie tylko wspólnie stawiać czoła niezliczonym przeciwnościom, lecz także wspierać się wzajemnie w obliczu niewyobrażalnych tragedii. Pomimo że lista wrogów naszych bohaterów wydłuża się z każdym dniem, Tristan nieustannie o krok wyprzedza swoich oprawców. Zadanie to wydaje się być tym trudniejsze, im bliższy staje się cel jego wędrówki.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.radar.pl/Templariusz-Czas-odrodzenia-52587943/multimedia

Przeczytana: 31 grudnia 2014

Niezwykła opowieść. Filmowa fabuła zręcznie spisana na kartach trzech kolejnych tomów. Mieszanka urzekającej fantasy z kryminałem wojennym osnutym w mrokach średniowiecza.

Pochodzący z USA autor jest twórcą książek dla dzieci oraz młodzieży. Jak sam przyznaje od najmłodszych lat nie rozstawał się z książkami. Żyjąc w wyimaginowanym świecie widział siebie na pierwszej linii bitew oraz, jako bohatera wojen. Zawodowo trudnił się przemytem petard przez granicę. Obecnie wolne chwile spędza z rodziną oddając się pasji tworzenia kolejnych powieści. Mieszka wraz z żoną i dziećmi w Michigan, pracując nad kolejnymi pasjonującymi powieściami.
Templariusz wciąga. Podobnie, jak chodzenie po bagnach. Dlatego do przeczytania trzech kolejnych tomów: „Strażnik Graala”, „Ścieżki przeznaczenia” oraz „Czas odrodzenia” przeznacz raczej dużą ilość wolnego czasu.
Oto Dover. Jest koniec XII wieku. Czasy pełne okrucieństwa, strachu i moralnego dualizmu. Ponure średniowiecze, gdzie wymagano całkowitego...

Zuzolix | 2014-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Skończyłam czytać o 23, bo nie dało się od niej odciągnąć. Jestem ciekawa czy Maryam i Robard się Ożenią :)

Basia Łęcka | 2013-12-23

W tej ostatniej czcesci Templariusza przyjaciele trafiaja do celu swej misji.
Podczas niej sir Hubert zostaje pokonany, Tristian odkrywa swoje pochodzenie a Maryam postanawia zostac u boku Ryszarda.

| 2012-05-23

Przyjemna, przyjemna seria, acz dużo bardziej podobał mi się motyw templariuszy z assasin's creed.

zledrewno | 2016-12-26
LadySunrise | 2016-09-13