Pokonaj depresję, stres i lęk czyli terapia poznawczo-behawioralna w praktyce

Tłumaczenie: Katarzyna Zimnoch
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Samo Sedno". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Edgard
Brilliant Cognitive Behavioural Therapy
978-83-62482-37-5
psychologia, rozwój osobisty
poradniki
Sobka

Autor, doświadczony psycholog kliniczny, krok po kroku wyjaśnia, w jaki sposób można skutecznie walczyć z depresją, lękiem, złością, fobiami czy niską samooceną, a także jak radzić sobie z codziennymi emocjonalnymi kłopotami. Poradnik w przystępnej formie zapoznaje z narzędziami i metodami wykorzystywanymi w terapii. Zawiera także liczne ćwiczenia, dzięki czemu można samodzielnie zastosować...

Poradnik w przystępnej formie zapoznaje z narzędziami i metodami wykorzystywanymi w terapii. Zawiera także liczne ćwiczenia, dzięki czemu można samodzielnie zastosować zasady terapii poznawczo-behawioralnej w praktyce.

Terapia poznawczo-behawioralna, często nazywana też „psychologią zdrowego rozsądku”, to jedna z najskuteczniejszych i najbardziej efektywnych metod radzenia sobie z problemami emocjonalnymi. Polecana jest przez terapeutów, ponieważ umożliwia trwałe przezwyciężenie różnorodnych ograniczeń.

Dr Stephen Briers, zajmujący się terapią dzieci i dorosłych, przekonuje w swej książce, że „w terapii nie chodzi o to, by ktoś cię «uzdrowił», ale o to, żebyś sam opanował umiejętności niezbędne do rozwiązywania własnych problemów i wiedział, jak dbać o swoje zdrowie psychiczne”.

I właśnie o tym, jak sobie samemu pomóc, jest niniejszy poradnik.

źródło opisu: http://www.charaktery.eu/ksiaznica/3895/Pokonaj-de...(?)

źródło okładki: http://www.matras.pl/pokonaj-depresje-stres-i-lek-...»

marlenap1 | 2017-11-04

Sięgnęłam po tę książkę, by poradzić sobie z przewlekłym stresem i lękiem. I myślę, że pomogła.
Cenne wskazówki, jak skutecznie walczyć z poczuciem lęku, stresu, niskiej samooceny. Konkretne porady, co robić, jak myśleć, jak się zachowywać, np. techniki relaksacyjne, sposób myślenia.
Warto po nią sięgnąć, polecam :)

esa | 2012-07-16

Książka jest napisana bardzo jasnym i zrozumiałym językiem dla laików. Jednakże nie pomoże ona nikomu kto "leczy się" na własną rękę. Ta książka pomoże tylko i wyłącznie wespół z terapeutą/lekarzem/trenerem.

Andy | 2014-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2014

Książka bardzo konkretnie i prosto wyjaśnia zagadnienia umieszczone w jej tytule - tj. przyczyny powstawania, jak również terapii depresji lub stanów lękowych. W pracy zawartych jest wiele praktycznych przykładow wyjaśniających i w sposób praktyczny prezentujących opisywane problemy. Moim zdaniem książka ta zawiera esencję wiedzy na temat depresji/stanów lękowych oraz terapii poznawczo-behawioralnej (TPB). Pozycja godna polecenia osobom zainteresowanym tymi zagadnieniami.

Rafał | 2016-09-17
Przeczytana: 17 września 2016

nie wszystko do natychmiastowego zastosowania, autor nie rozwleka tematu, konkretnie, rzeczowo, poznajemy kilka technik, których można się trzymać, warto wracać do lektury

Paolina_pl | 2013-07-02
Przeczytana: 2011 rok

Ja chciałam pokonać stres oraz nadmierną wybuchowość i złość. Niestety nie pomogła mi zbyt wiele:( Daje 4/10 tylko ze względu na ciekawe techniki zwalczania złości.

Lisek | 2016-09-04

Bardzo fajny, przystępny opis działania terapii poznawczo-behawioralnej i tego, jak widzi ona zaburzenia psychiczne.

Natalliah | 2017-03-23
Przeczytana: 23 marca 2017

Nie skończyłam czytać tej książki, okazała się zbyt męcząca... Początkowo wydawało mi się, że trafiłam na ekstra poradnik, ale z każdą stroną i z każdym "suchym" do granic możliwości przykładem byłam coraz bardziej znużona...

joann | 2018-02-01
Przeczytana: 13 stycznia 2018