Rycerz Ognistego Pieprzu

Tłumaczenie: Krystyna Berwińska
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
The Knight of the Burning Pestle
Rufus

Komedia w pięciu aktach, naigrawającą się z właśnie powstającej klasy średniej, a szczególnie z tych nowobogackich, którzy usiłowali określać smak literacki bez specjalnej znajomości literatury. W sztuce tej para sklepikarzy wchodzi w zatarg z zawodowymi aktorami, usiłując zmusić ich, aby ich niepiśmienny syn zagrał główną rolę w sztuce. Zostaje on błędnym rycerzem, który jako główną część swojego rynsztunku ma tłuczek.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Literatura_angielska

źródło okładki: http://www.atticus.pl/okladki/19000/18416m.jpg