Zając. Książka inspirowana rysunkiem Albrechta Dürera "Młody zając"

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mały Koneser". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Snoopy

Co to znaczy, że pan Stefek ma plecy? Dlaczego nie wolno bawić się białym misiem? I po co chodzi się na polowania? Gdy jest się dzieckiem, niełatwo zrozumieć niektóre sprawy dorosłych. Ale zawsze można spróbować i zobaczyć, co z tego wyniknie... Słynny rysunek Albrechta Dürera zainspirował Grzegorza Kasdepke do stworzenia dowcipnej historii o chłopcu, który zrozumiał więcej, niż mu się...

Słynny rysunek Albrechta Dürera zainspirował Grzegorza Kasdepke do stworzenia dowcipnej historii o chłopcu, który zrozumiał więcej, niż mu się wydawało.

Serię "Mały Koneser" tworzą opowiadania inspirowane wybitnymi dziełami polskiego i światowego malarstwa. Każdy tom zawiera jedną historię pomysłowo nawiązującą do konkretnego obrazu, który - jako motyw przewodni ilustracji - łączy się z fabułą w intrygującą całość.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2011

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Bagienka | 2015-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2015

Kupiłam tę książeczkę po spotkaniu z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece w moim miasteczku, na którym autor polecał ją mówiąc, że są w niej elementy horroru. W związku z tym moja córa podarowała mi ją w prezencie gwiazdkowym, bojąc się po nią sięgnąć :) Okazało się jednak, że ciekawość wzięła górę i przeczytała "Zająca" przede mną :)
Bardzo ciekawa pozycja, nie tylko dla dzieci - polecam!

TrollBobic | 2012-08-22
Przeczytana: 12 marca 2012

"Zając wisiał w łazience, a krew robiła "kap, kap, kap" - i zachlapywała wannę. Usiadłem na opuszczonej desce sedesowej. Położyłem na kolanach zeszyt. Sięgnąłem po ołówek.
I poczułem, że ktoś mi się przypatruje.
Ktoś, coś.
Zając.
Że nie spuszcza ze mnie wzroku.
Że hipnotyzuje mnie barwionym na czerwono spojrzeniem.
Bałem się podnieść głowę. Siedziałem, wstrzymując oddech, by nie sprowokować go jakimkolwiek ruchem. Nasłuchiwałem szmerów. Tata i pan Stefek pokrzykiwali w pokoju, a ja tu zamierałem po każdym kap, kap, kap...
- To nie ja cię zabiłem - wykrztusiłem wreszcie.
- A kto? - chciał wiedzieć zając.
- Pan Stefek.
Kap."

mimbla5 | 2016-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2016

Przeczytana na spółkę z Dziecięciem - on pierwsza połowa, ja do końca, bo pierwsza połowa tak go zainteresowała, że odkładanie lektury na następny dzień odpadało.
Grzegorz Kasdepke to pierwsza liga współczesnych autorów książek dla dzieci, więc książka trzyma poziom i to, w połączeniu z doskonałymi ilustracjami Oli Cieślak sprawia, że czyta się ją i ogląda z ogromną przyjemnością.
Zając jest jedną z kilku książek z cyklu "Mały Koneser", w których dzieła malarskie posłużyły za inspirację autorom powieści. Mamy je jeszcze przed sobą i przyznam, że "Dziewczynki z cienia" Jana Karpa i Marty Ignerskiej inspirowanej "Rozstrzelaniem VIII" Andrzeja Wróblewskiego po prostu się boję... Chociaż, z drugiej strony, jeśli temat został tak ujęty, jak w "Zającu", to czeka nas smakowita uczta.

Ewa | 2016-10-31
Na półkach: Dla Oskara, Przeczytane