Kim jest Budda?

Tłumaczenie: Henryk Smagacz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Buddyzm". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: A
Who is the Budda?
83-89978-01-6
buddyzm
religia
Magda Tomalska

Dzisiaj Budda jest wszędzie. Jego wizerunek można zobaczyć w telewizyjnej telenoweli ustawiony na kominku, ozdabiający strony bruszurki reklamującej egzotyczne wakacje i dodający klasy wspaniałym domom prezentowanym w magazynach ilustrowanych. Budda wszedł w zachodnią kulturę. Jego nauka również jest obiektem zainteresowania społecznego, jako że gwiazdy filmu i muzycy rockowi utrzymują, że są...

Jego nauka również jest obiektem zainteresowania społecznego, jako że gwiazdy filmu i muzycy rockowi utrzymują, że są buddystami.

Ale kim jest Budda?
Co to znaczy być buddystą?
W niniejszej książce czołowy zachodni buddysta rozpatruje te pytania z kilku punktów widzenia. Widzimy Buddę w kontekście historycznym, jako indyjskiego księcia wojownika, który wyruszył na poszukiwanie prawdy. Widzimy go w kontekście ewolucji ludzkości, w kontekście karmy i odrodzenia, w kontekście czasu i w kontekście wieczności.

Przede wszystkim widzimy Buddę jako człowieka, który usiłował zrozumieć tajemnice życia, cierpienia i śmierci. Osiągnął to zrozumienie dzięki temu, że całkowicie przekroczył ludzkie życie i stał się Buddą - "tym, kto wie, kto jest przebudzony".

Ponieważ miał odwagę odbyć podróż do serca życia - i opisać ścieżkę, którą przebył - każdy, kto jest gotowy podjąć wysiłek, może osiągnąć to, co on osiągnął. Na Wschodzie przez tysiące lat ludzie podążali tą ścieżką.
Teraz przyszła kolej na Zachód.

źródło opisu: okładka

letni_a | 2015-09-10