Trening konia sportowego

Tłumaczenie: Katarzyna Kulikowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Konie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Galaktyka
Training the sport horse
978-83-7579-138-9
sport
Kachuś0802

Ktoś kiedyś powiedział: "Jeździć konno można się nauczyć tylko, jeżdżąc konno" i to prawda. Z drugiej strony prawdą też jest to, że sukces najlepiej osiąga się, łącząc praktykę z teorią. Książka Christophera Bartle'a łączy teorię z praktyką i to praktyką przez duże P. Autor wielokrotnie potwierdzał swoje przygotowanie praktyczne, odnosząc zwycięstwa w najwyższej klasy zawodach WKKW, a także w ujeżdżeniu. Od dłuższego czasu prowadzi niemiecką Kadrę Narodową WKKW. To za jego kadencji niemieccy zawodnicy odnoszą światowe sukcesy, takie jak zdobycie tytułu mistrza świata przez Michaela Junga podczas EWG w Kentucky w USA we wrześniu 2010 roku. Warto więc przeczytać i przemyśleć to, co proponuje znakomity praktyk i teoretyk WKKW.

Wojciech Mickunas

źródło opisu: http://www.galaktyka.com.pl

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl

Kachuś0802 | 2011-05-31
Przeczytana: 31 maja 2011

Do sięgnięcia po „Trening konia sportowego” Christophera Bartle’a zachęciło mnie mnóstwo pozytywnych opinii znajomych, którzy twierdzili, że jest to jedna z obowiązkowych pozycji dla każdego jeźdźca. Po przeczytaniu książki muszę przyznać im rację, lecz do tego stwierdzenia dodałabym, że „jest to jedna z obowiązkowych pozycji dla każdego jeźdźca posiadającego już pewien bagaż doświadczeń”. Dlaczego? Już wyjaśniam.

W książce spotykamy się z wieloma bardzo ciekawymi stwierdzeniami, dla niektórych myślę, że wręcz zaskakującymi. Autor między innymi wielokrotnie powtarza, że to postawa jeźdźca w siodle i język ciała są podstawowymi „narzędziami” do komunikowania się z koniem, a działanie dosiadu, łydek i dłoni pełni tylko rolę uzupełniającą. Bartle duży nacisk kładzie na uzyskiwanie prawdziwego porozumienia pomiędzy parą koń-jeździec, na łączącej ich harmonii oraz współpracy opartej na obopólnym zaangażowaniu i zaufaniu, w której obie strony znają swoje zadania, a nie niewolnictwie....

agusiaa11 | 2014-01-02

Bardzo przydatna książka. Szczególnie dużo tekstu jest o dosiadzie i porozumieniu koniem. Są również ćwiczenia gimnastyczne, takie jak zwrot na zadzie i przodzie, ustępowanie od łydki, kontragalop, cofanie, rozdział dokładnie opisujący zebranie, ćwiczenia skokowe i wiele więcej. Książkę trzeba czytać uważnie i ze zrozumieniem, gdyż nie jest łatwa, jest to uzupełnienie, do poprawienia swojego sposobu jazdy, dlatego polecam dla zaawansowanych jeźdźców.

Monika | 2015-11-01
jamjesttys | 2015-10-20