Charlie Bone i magiczna kula

Tłumaczenie: Krystyna Ociepa
Cykl: Dzieci Czerwonego Króla (tom 2)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
The Time Twister

Charlie Bone ma nadzieję, że nowy semestr w Akademii Bloora nie przyniesie zbyt wielu niemiłych niespodzianek. W szkole pojawia się jednak Henry Yewbeam niezwykle podobny do Charliego chłopiec, przeniesieniony w czasie z 1916 roku.

Ilustrowała Agnieszka Łakoma.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Malinowa | 2014-08-22
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Wszystko zaczęło się jak byłam na obozie. Skończyłam czytać książkę którą ze sobą zabrałam, a moja koleżanka swoją też przeczytała. Postanowiłyśmy więc zamienić się książkami. I tak wpadł mi w ręce Charlie Bone.

Książka opowieda o małym chłopcu imieniem Henry, który za sprawą czasorzutki oraz swojego brata Ezekiela przenosi się z roku 1916 do czasów w których żyje Charlie. Chłopców zaczyna łączyć przyjaźń. Postanawiają oni wraz z jeszcze kilkoma przyjaciółmi stawić czoła Ezeikielowi, babci Bone oraz jej okropnym siostrom.

Lektura jest co prawda przeznaczona dla dzieci, ale im dłużej ją czytałam tym bardziej mnie ona wciągała. Jest ona jedną z najlepszych książek jakie czytałam i nie mogę się doczekać kiedy dorwę kolejne tomy o przygodach Charliego.

| 2013-08-18

Książkę wypożyczyła mi moja mama. Nie za bardzo wierzyłam, że może być to coś ciekawego ale żeby nie robić jej przykrości przeczytałam. Spodobała mi się bardzo a mojej mamie dziękowałam, że to tę książkę wybrała. Widziałam w w tej lekturze wielkie podobieństwo z Harrym Potterem. Jakoś tak obie serie powiązały się magią, tajemniczością a to moje klimaty. Daje 10/10 Bo mniej nie mogę, naprawdę polecam miłośnikom fantastyki.

Vertila | 2014-09-26
Przeczytana: 25 września 2014

Ok druga część przygód Charliego za mną. Bardzo mi się podobała podobnie jak pierwsza co chyba najlepiej ukaże fakt, iż przeczytałam ją w jeden dzień. W sumie to może w 3 godziny. To mój osobisty rekord.
Wracając do książki. Charlie wraca do Akademii, mając nadzieje że nic dziwnego się nie wydarzy. I ma niestety pecha. Pojawia się tajemnicza osoba - kto dowiecie się w książce - i potrzebuje pomocy. Ciotki i babcia Charliego są bardziej wredne niż wcześniej, a Charlie odkryje kilka nowych informacji o swoim darze. Pozna nowe osoby, kilku pomoże, a od kilku sam będzie potrzebował pomocy.
Jego wuj też będzie miał baaardzo ciekawie i czasem niebezpiecznie.
Bardzo polecam i tą książkę jak i całą serie przygód Charliego.

Spinka | 2016-01-04
Przeczytana: 28 marca 2014

Książkę wypożyczyła mi mama i szczerze mówiąc myślałam, że będzie okropna, ale dałam się wciągnąć. Też chciałabym przeżywać takie przygody jak Charlie. To jest super mieć taką moc, jaką miał on. Myślałam, że nie będzie ciekawa, sądząc po grubości książki, ale się myliłam.
Gorąco polecam!!

lajcik_bajcik | 2014-04-23

Jenny Nimmo dała radę. Według mnie utrzymała ten wspaniały klimat i atmosferę w książce. Nie zawiodłam się i stałam się wierną fanką jej książek.

Emi Petza | 2013-06-18

Jedna z najlepszych serii książek jakie czytałam. Zawsze fantastyka kojarzy nam się z tanim kiczem, ale to jest wyjątek. Gorąco polecam!

Amelia | 2012-03-28
Na półkach: Przeczytane, A- Ulubione

Czytałam dwa razy i zamierzam trzeci. Jest to zapomniana seria, a nie powinna taka być. Piękna!

Karolina Mateńka | 2011-12-26

Ciekawa i może wciągnąć tylko trzeba przeczytać całą serię :)

Julia | 2011-09-24
Przeczytana: czerwiec 2010

Ciekawa, lecz bardzo prosta.

Ludwiczeg | 2012-07-24
Przeczytana: 2010 rok