Wstęp do teorii prawdopodobieństwa

Wydawnictwo: Script
83-89716-01-1
kikucisko

Podręcznik teorii prawdopodobieństwa przeznaczony głównie dla studentów matematyki, ale też dla studentów innych wydziałów i osób interesujących się zastosowaniami teorii. Autorzy od wielu lat wykładają ten przedmiot na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego. Książka zawiera ponad 500 zadań z odpowiedziami i wskazówkami. Wydanie I ukazało się we wrześniu 2000. Wydanie II rozszerzono o...

Wydanie I ukazało się we wrześniu 2000. Wydanie II rozszerzono o dwa dodatki: "Funkcja tworząca momenty (transformata Laplace"a)" i "Teoria optymalnego stopowania", mając na uwadze zastosowania teorii prawdopodobieństwa w matematyce ubezpieczeniowej i finansowej.

W listopadzie 2001 książka została wyróżniona nagrodą Ministra Edukacji Narodowej.

źródło opisu: http://www.techniczna.com.pl/skroty/83-89716-01-1.htm

źródło okładki: http://komputeks.pl