A życie toczy się dalej

Tłumaczenie: Czesław Kędzierski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria dzieł pisarzy skandynawskich". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Men livet lever
klasyka
Ewa Kowalska

Trzecia część trylogii wspaniałego powieściopisarza, noblisty Knuta Hamsuna, relacjonującej życie prostych ludzi w surowych warunkach norweskiego klimatu na przełomie XIX i XX wieku. Tytuł doskonale oddaje treść książki. Bardziej niż w innych utworach tego autora zaznacza sie filozofia pisarza, polegajaca na bezwzględnym zaufaniu do życia, na wierze w jego wciąż odradzające się pierwiastki. Bohaterowie Hamsuna to sylwetki zarysowane bardzo plastycznie, wyraziście, twardo. Pomimo tragicznego zakończenia właśnie ta część trylogii jest najbardziej optymistyczna. Bez niej portret ideowy i artystyczny autora pozostałby niepełny i niedorysowany.

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/default.aspx

źródło okładki: http://antykwariat-mit.pl/