Krwiożerczy karnawał

Tłumaczenie: Jolanta Kozak
Cykl: Seria niefortunnych zdarzeń (tom 9)
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Carnivorous Carnival
9788323720713
baudelaire, lemony, snicket

Słowo krwiożerczy , które pojawia się w tytule tej książki, odnosi się do istot mięsożernych. Jeżeli przeczytałeś to krwiożercze słowo, to właściwie nie ma powodu, abyś czytał dalej. Ten krwiożerczy tom zawiera bowiem opowieść tak niestrawną, że w porównaniu z nią nawet najbardziej szkodliwy dla żołądka posiłek to pestka.

Mamerkus | 2016-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Dziewiąta już część SNZ, wydarzenia nabierają coraz większego tempa, są zaskakujące i wciągające, sceneria się zmienia, a sieroty są coraz bardziej zdesperowane poznać prawdę o śmierci swoich rodziców.

Jest to kolejny tom, w którym autor w bardzo groteskowy, niemniej trafny sposób obnaża prawdę o człowieku, jego miałkich motywacjach, ambicjach i wewnętrznym złu, podsycanym przez sprzyjające okoliczności. Tutaj są to potrzeba akceptacji do tego stopnia, że można zabić innego człowieka (dziwolągi, madame Lulu), znowu psychologia tłumu, czy też zwyczajne czerpanie satysfakcji z cierpienia innych. Prawdziwa szkoła życia dla dzieci.

"Krwiożerczy karnawał" kończy się zdumiewającym cliffhangerem. W porównaniu z pierwszym tomem, kolejne odcinki SNZ są coraz obszerniejsze i coraz lepsze fabularnie.

Jeżeli zawsze kojarzyłeś lunapark z radością po lekturze tej książki z pewnością się to zmieni. Nawet ci się nie śniło jakie straszne rzeczy możesz spotkać w lunaparku.
Jeżeli nie chcesz mieć koszmarów, to lepiej tego nie czytaj.

czarna_maggie | 2013-12-15
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Cała prawda o człowieku- przerysowana i groteskowa, ale jednak.

Shade | 2013-08-15
Przeczytana: 2011 rok

Nie zachwyciła. Nie nudziła. Książka, ot tak, do poczytania i zapomnienia.

paula14216 | 2014-11-23
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Same historie w całej serii ciekawe, aczkolwiek zbyt nierealne, ale juz pomijając to, to książki są napisane jak dla -10 lat, przez co denerwują tym, że na całą stronę jest wyjaśnienie słowa, takiego jak np: spontaniczny. Czytam te serię tylko by ją skończyć, ale nie przeczytałabym jej drugi raz, ani nie poleciła.

Tasia98 | 2012-11-03
Przeczytana: 10 lipca 2012

Świetna książka! Naprawdę można się wciągnąć! Przeczytałam w jedną noc a czas uważam za wspaniale spędzony. Można się na chwilę oderwać od rzeczywistych problemów , bo książkę czyta się szybko i dobrze. Cieszę się że ją przeczytałam.

Zachwycałam się tą serią jako dziecko i zachwycam się nią nadal. Inteligentnie poprowadzona fabuła ze specyficznym poczuciem humoru. Uwielbiam.

Noise | 2013-03-08

Fantastyczna książka bardzo mi się podobała i naprawdę polecam! :D

agrumes | 2010-03-16

na kiepskie dni, bo oni sa pewnie w gorszej sytuacji niż ty :)

Anaela | 2011-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2011

odnoszę nieodparte wrażenie, że im dalej tym gorzej, a im "dalej, dalej" tym "bardziej, bardziej" wyczerpana wena autora