Toki-no gake
Radek

Urwisko czasu jest pierwszą w języku polskim antologią opowiadań, dramatów i esejów jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy japońskich. Wybór ma charakter przekrojowy: prezentuje twórczość Abe Kōbō od wczesnego opowiadania Dendrocacalia aż po eseje Dlaczego piszę i Wieloryby spieszące ku śmierci wydane w latach osiemdziesiątych, zawierające krytykę współczesnej cywilizacji i niepokój o losy ludzi i świata.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://owarinaiyume.files.wordpress.com/2010/09/urwisko-czasu.jpg

stannirvany | 2012-06-05

Przeczytana: 21 lutego 2015
Ola | 2013-02-21
Na półkach: Mam, Przeczytane
Nie tylko Murakami

Obecnie literatura japońska w Polsce często zawężana jest wyłącznie do twórczości Harukiego Murakamiego – pozostali autorzy to głównie margines, pojedyncze tłumaczenia, przypadkowe tytuły. Nasz użytkownik przygotował subiektywny przegląd książek japońskich, które jego zdaniem, zasługują na jak najszybsze tłumaczenie na polski.