Poprawka do Konstytucji

Wydawnictwo: Da Capo
The Amendment
literatura
Judyta

- Ubiegłej nocy, kiedy dawaliśmy wyraz naszemu poparciu dla Poprawki o Życiu Ludzkim, dzielni funkcjonariusze policji nowoorleańskiej spełniali swój trudny i niebezpieczny obowiązek - mówiła Pierwsza Dama. - Zlikwidowali podziemną klinikę wykonującą tu, w Luizjanie, nielegalne aborcje. Jej podniesiona ręka opadła. - Niestety nie obyło się bez rozlewu krwi. Nie zdołano uratować pięciorga...

Jej podniesiona ręka opadła.
- Niestety nie obyło się bez rozlewu krwi. Nie zdołano uratować pięciorga nienarodzonych dzieci. Zginęła także jedna z matek, młoda zbłąkana dusza. Lekarz, który zamordował te dzieci, został zabity.
Tłum uniósł ręce i zaczął bić brawo, a malutkie amerykańskie flagi powiewały jak czerwono-niebiesko-białe błogosławieństwo.

źródło opisu: Wyd. Da Capo, 1992

źródło okładki: www.literacki24.pl

czerwiec7 | 2014-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Podobała mi się, nie ze względu na główny wątek. Aborcja trudny temat-nie chciałabym nigdy znaleźć się w sytuacji wyboru. Głębszym problemem, który ukazała autorka...jest obłuda...niestety tak często nadal spotykana.

Iwona17 | 2015-07-15

Rewelacyjna, mocna książka, nie polecam kobietom w ciąży ani starającym się o dziecko - dobry wiek na przeczytanie to jakieś 20 - 25 lat.

zarin | 2015-01-16
sybla | 2014-01-12