Pojedynek

Seria: Czarna
Wydawnictwo: Adamski i Bieliński
Honorable enemies
masaii

Kilka, zdawałoby się niegroźnych w skali globu, ataków terrorystycznych doprowadza do poważnego napięcia w stosunkach między Stanami Zjednoczonymi i Japonią.

źródło opisu: Wydawnictwo Adamski i Bieliński 1995

źródło okładki: http://literacki24.pl

drobnypijaczek | 2016-06-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, AiB
Przeczytana: 11 czerwca 2016

W latach 90 na rynku wydawniczym pojawiło się wiele techno, military i political thrillerów autorstwa popularnych na zachodzie autorów. "Czarna seria" wydawana przez oficynę Adamiski i Bieliński była chyba w tamtych czasach najbardziej rozpoznawalną serią na rynku wydawniczym. AiB udało się przyciągnąć uwagę czytelników takim nazwiskami jak Clancy, Coonts, czy Quinnell. Była to wówczas najbardziej rozpoznawalne nazwiska. Jednak seria miała też i "gorsze dni". Do takich należy zaliczyć "Pojedynek" Joe Weber'a.
Niby wszystko w porządku, mamy zamachy terrorystyczne, agentów walczących z potężnym kartelem, próbę obalenia panującego porządku światowego, starcia okrętów podwodnych i zatopienie lotniskowca. I co z tego skoro autor nie wie o czym pisze. Wątki plączą się i nic z nich nie wynika. Nie ma odpowiednio budowanego napięcia, fabuła drze się i rozłazi. To nie jest to czego oczekiwało by się po "Czarnej serii". Wieje nudą, i ma się wrażenie, że autor sam się w tym wszystkim...

dom60 | 2016-04-05
KNEF | 2016-03-05