Historia srebrnego talizmanu

Wydawnictwo: Amea
chłopiec, bohater, chmielewska

Czy Całkiem Zwyczajny Chłopiec może zostać bohaterem? Kiedy spełniają się przepowiednie i jak działają talizmany? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w fascynującej po-wieści "Historia Srebrnego Talizmanu". Zdarzenia w książce rozwijają się lawinowo. W jednym momencie Michał - główna postać historii - cudem umyka przed szkolnymi opryszkami z Bandy Łysego, by już po chwili nabrać sił i ruszyć w tajną misję.
Co to za misja? Szczegóły poznamy podczas obrad w Krainie Wielkich Niedźwiedzi. Zanim jednak Michał przystąpi do realizacji zadania, uda się najpierw w podróż do zagadkowych, czasem strasznych miejsc. Pozna zadziwiające istoty. Niektóre z nich będą życzliwe i zabawne, inne zaś piękne, ale złe. Znajdzie licznych przyjaciół w krainie genialnych Mądrzaków, a jego serce po raz pierwszy zapłonie wtedy, gdy nawiąże pewną znajomość w Mieście Zapomnienia.
Misja jest trudna i niebezpieczna. Jedno jest pewne, im bliżej celu, tym coraz mniej sił. I jeszcze ta mgła, coraz większa, gęstniejąca i ciężka. Jej biel spowija coś... przerażające-go, coś... co czai się w bezruchu, coś - co zagraża nam wszystkim...

Maggie_Rose Black | 2011-03-21

Mile wspominam tę książkę Pamiętam, że miałam przeczytać jakąś książkę w podstawówce na język polski, która nam coś przekazuje. Akurat wtedy ją czytałam. Fajna, lekka książka. Pokazuje nam, że każdy człowiek jest do czegoś potrzebny, że każdy człowiek ma jakąś misje do spełnienia i może być to nawet dziecko. Polecam młodszym czytelnikom.

Maleństwo | 2012-02-15
Przeczytana: 07 lipca 2011

Książki dla dzieci w moim domu są wyjątkowo poważane. Szanuję je zarówno ja jak i mój Mąż, a co za tym idzie Starsza również (Młodszy? Cóż, szanuje te z kartonowymi kartami, na inne spuśćmy zasłonę milczenia :-)). Dlatego kiedy w szkole w ostatnich dniach nauki zaproszono dzieci na spotkanie z autorką książek Starsza szalała z radości. I cóż z tego, że żadnej książki Pani Joanny M. Chmielewskiej nie zna? Ale pozna, co więcej - spotka prawdziwą autorkę książek! AUTORKĘ!!! Ciężko przekazać jej euforię, ale zapewniam Was, że była godna podziwu. W dzień spotkania Starsza zaopatrzona w kasę na książkę, z wypiekami na twarzy pofrunęła do szkoły i ... wróciła z jeszcze większymi wypiekami, książką pod pachą i autografem. No cóż - pomyślałam - będziemy czytać, cokolwiek by to nie było. Po kilku stronach ja również byłam zachwycona!
Michał - całkiem zwyczajny chłopiec - ma zwykłą rodzinę, kolegów i niesamowitą przygodę przed sobą. Pewnego dnia okazuje się, że został wybrany do wykonania...

juleczka0020 | 2014-02-15

Fajna książka choć na początku podchodziłam do niej bardzo sceptycznie. Jednak po przeczutaniu naprawdę polecam !

| 2016-04-03
Na półkach: Młodzieżowe, Przeczytane
karol | 2011-12-16

Dobra książka jednak nie rewelacyjna.

Khalida | 2015-12-15
KubaW | 2015-09-02