Kiedy kłamstwo było cnotą

83-920366-1-1
literatura faktu
Anna

Wspomnienia z pracy w obozie przejściowym w Pruszkowie 2.IX.1944 - 16.I.1945

Są to moje, bardzo osobiste wspomnienia obejmujące prawie cały okres istnienia przejściowego, zbiorczo - rozdzielczego obozu na terenie warsztatów naprawczych taboru kolejowego, likwidowanych wówczas przez Niemców.

źródło opisu: Okładka

figozmakiem | 2012-09-14

Piękna opowieść o heroizmie i tym co ludzkie w nieludzkim świecie. Nie ma w książce scen znanych z innych opowieści wojennych, tekst nie ocieka krwią i nie ma na celu wywołania szoku, nawet w słusznej sprawie. A jednak nie epatując opisami przemocy nazistowskiej, ukazując wręcz po części ludzką twarz niektórych nazistów, tekst przekazuje bardzo silne przesłanie. To jest również książka o kobietach, silnych wewnętrznie, poświęcających się.

Iwona | 2015-08-03
Przeczytana: 29 lipca 2015

Książka, o rozpaczliwej próbie ratowania jak największej ilości ludzkich istnień.Pokazuje bardziej ludzkie oblicze Niemców,odwagę i heroizm polskich pielęgniarek w obozie przejściowym w Pruszkowie .Wzajemna współpraca lekarzy niemieckich i polskich pielęgniarek pozwala ocalić wielu warszawiaków przed obozami koncentracyjnymi.

pasjonatka | 2016-11-10
maria | 2013-02-02