Droga doskonałości

Tłumaczenie: Henryk Piotr Kossowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasyka karmelitańska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
El Camino de Perfección
83-7305-178-3
duchowość, wiara, Bóg
religia
Ann

Głównym celem traktatu jest zachęcenie czytelników do modlitwy wewnętrznej i przygotowanie ich do niej przez ascezę i pokutę. Teresa proponuje przygotowanie do życia mistycznego w dwóch ścisłych etapach. Pierwszy polega na ćwiczeniu się w cnotach; drugi wyraża się przez praktykę modlitwy ustnej i myślnej. Po omówieniu założeń, na których opiera się modlitwa, a następnie wskazaniu na czym polega istota i wzrost życia modlitwy, Teresa omawia skutki kontemplacji dla życia codziennego. Modlitwa, rozumiana jako życie wypływające z kontaktu z Bogiem, a zarazem droga do Niego prowadząca, jest więc głównym przedmiotem.

źródło opisu: http://www.wkb.krakow.pl/index.php?s=karta&id=377

źródło okładki: http://www.wkb.krakow.pl/index.php?s=karta&id=377