Pedagogika medialna. T. 1

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
mass media, kultura, podręcznik
Natalia

Podręcznik wprowadza w podstawowe pojęcia i koncepcje związane ze środkami przekazu, komunikacją społeczną i społeczeństwem informacyjnym. Wskazuje zadania mediów w edukacji, a także funkcje i obszary badawcze pedagogiki mediów. Przybliża rolę radia, filmu i telewizji w wychowaniu i patologii. Ponadto autorzy omawiają zmiany w modelach nauczania oraz znaczenie technologii informacyjnej w procesie kształcenia, dokształcania i samokształcenia, w diagnostyce i terapii pedagogicznej, zarządzaniu edukacją, badaniach nauczycielskich, szkolnictwie zawodowym oraz edukacji na odległość. Publikacja porusza też zagadnienia metodyki kształcenia edukacji medialnej i technologii informacyjnej.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/6680/pedagogika-medialna-t-1.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/6680/pedagogika-medialna-t-1.html

Kama | 2015-10-31
anowi-chan | 2012-09-02