Kochaj siebie nawet jeśli stracisz pracę

Tłumaczenie: Barbara Chojnacka
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liebe dich selbst auch wenn du deinen Job verlierst
978-83-7554-294-3
zrozumienie, praca, strata
poradniki
gall21

Jak dzięki właściwemu zrozumieniu, odwadze i zaangażowaniu przekształcić zawodowe porażki w wyśmienitą okazję do rozwoju osobistego. Nawet jeśli wszyscy ludzie mówią inaczej, teraz właśnie nadszedł czas, by w końcu wnieść w wasze życie zawodowe radość i sukces. Nadszedł czas na nową jakość w świecie pracy i gospodarki. Bieżący kryzys to ułatwi: każdy może się dzięki niemu rozwinąć...

Nawet jeśli wszyscy ludzie mówią inaczej, teraz właśnie nadszedł czas, by w końcu wnieść w wasze życie zawodowe radość i sukces. Nadszedł czas na nową jakość w świecie pracy i gospodarki. Bieżący kryzys to ułatwi: każdy może się dzięki niemu rozwinąć wewnętrznie; przez to zaś nadarza się naszemu społeczeństwu wielka okazja pomnożenia jego duchowego kapitału. Ten, kto nie zmartwieje ze strachu ani nie zapomni się w poszukiwaniu winnych, ten może wykorzystać wypowiedzenie, plajtę albo burnout, żeby odkryć swoje prawdziwe talenty i odnaleźć zupełnie nowe zawodowe spełnienie.

Eva-Maria i Wolfram Zurhorstowie ponownie wzywają czytelników, by porzucili dobrze znane, ale ograniczające spojrzenie na życie zawodowe i otworzyli się na nową świadomość. Piszą jak zwykle osobiście i z zaangażowaniem o własnych doświadczeniach, lękach i wyzwaniach doby kryzysu. Oboje przeżyli wypowiedzenia "radykalne cięcie w karierze zawodowej", a doświadczenie to stało się fundamentem ich pracy, życia i sukcesu.
Autorzy z pełnym przekonaniem bronią tezy, iż bezrobocie, wypowiedzenie, upadłość i wypalenie bywają czasem niezwykle pomocne, bowiem w końcu popychają nas na naszą własną drogę i skłaniają do odkrycia i wykorzystania naszych prawdziwych zdolności.

Nadszedł czas, by tworzyć nowe sieci współpracujących ze sobą ludzi, którzy nie oddzielają własnego sukcesu od dobra innych.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl