Sztuka pisania. Tajemnice warsztatu pisarstwa odsłaniają Ernest Hemingway, John Steinbeck, Kurt Vonnegut i inni

Tłumaczenie: Jolanta Mach
Wydawnictwo: Galaktyka
The Writer's Digest Guide to Good Writing
83-86447-39-7
pisarstwo

Na podstawie doświadczeń największych pisarzy świata książka ta radzi jak dobrze pisać. Pokazuje co jest konieczne i jakich najczęstszych błędów unikać, by nie zanudzić naszych czytelników. Tajemnice warsztatu pisarstwa odsłaniają między innymi: Ernest Hemingway, John Steinbeck Kurt Vonnegut i inni.

źródło opisu: http://www.facebook.com/pages/Antykwariat-Akapit/120898557967911

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-apropos.pl/_produkty/produkt_414-1.jpg

Czytelnik_Anonimowy | 2011-05-04

Jako poradnik właściwie się kompletnie nie nadaje. Jest zbiorem tekstów różnych autorów, co w oczywisty sposób wpływa na jej wartość. Cześć autorów podaje naprawdę wartościowe informacje i pisze na temat, lecz zaraz obok pojawiają się rozdziały (felietony?), które nie powinny być w tej książce zamieszczone. Tytuł także jest złudny, cześć tekstów zupełnie nie dotyczy pisarstwa ale pracy dziennikarskiej. Nie jest to lektura obowiązkowa, a nawet dodatkowa. Za to dla interesujących się historią literatury będzie wartościowa.

Agata_Adelajda | 2015-02-01
Na półkach: 2015, Przeczytane

Raczej słabe. Większość pisarzy, to nieznani szerzej Amerykanie. Steinbecka, czy Vonneguta co kot napłakał.

Marta Bilewicz | 2011-08-07
Przeczytana: 2000 rok

Rewelacja dla każdego autora, który zaczyna stawiać pierwsze kroki w pisaniu nowelek, opowiadań i powieści.

Katarzyna | 2016-09-20
Przeczytana: 20 września 2016