Emmanuelle Bianca

978-83-89533-76-0
sex, erotyka, Emanuelle
komiksy
Peggy_Brown

Emmanuelle - symbol seksu lat 70., tytułowa bohaterka światowego bestseleru Emmanuelle Arsan i Bianca - jedna z najsłynniejszych oryginalnych kreacji Guido Crepaksa. Kompletnie różne bohaterki, ich historie opowiedziane w całkowicie innym rytmie, w których jednak bezbłędnie rozpoznajemy niepowtarzalny styl Crepaksa, mistrza komiksu erotycznego. Nie mające swoich wzorów w historii gatunku mistrzostwo kreski, finezyjna technika narracji obrazami, manierystyczne zamiłowanie do detalu i często surrealistyczne wrażenie, jakie wywołują te sekwencje obrazów, gdzie wizje mieszają się z rzeczywistością, a przeszłość z teraźniejszością, nie znalazły także swoich naśladowców. Dowodzące subtelnego kunsztu kompozycji historie te, ubarwione cytatami zaczerpniętymi z historii sztuki i kultury, są z pewnością ucztą dla oczu, lecz nie tylko, gdyż przyjemność, jaką daje ich śledzenie, jest także natury intelektualnej.

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: empik.com