Reporter

Wydawnictwo: Adamski i Bieliński
Snap Shot
irak, reporter, wojna
masaii

7 czerwca 1981. Izraelskie myśliwce F-16 bombardują iracki reaktor nuklearny. Ale jedna maszyna odłącza się od eskadry. I zrzuca bomby gdzie indziej... Dlaczego? Kto się za tym kryje? David Munger. Amerykański fotoreporter, jeden z najlepszych w swoim fachu, który kilka lat wcześniej zniknął nagle w Wietnamie. Jego jedno zdjęcie może uratować światowy pokój. Ale on sam musi przejść przez piekło "wielkiej gry" - szantaż, zdradę, przemoc i tortury...

źródło opisu: http://merlin.pl/Reporter_A-J-Quinnell/browse/product/1,258433.html

Mirek | 2014-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Świetna powieść szpiegowska z dynamiczną akcją. Dużym plusem jest kreacja bohaterów o bardzo ciekawie rozbudowanej historii oraz charakterach. Przede wszystkim Munger - główny bohater, który po traumatycznych przeżyciach podczas pobytu w Wietnamie zamknął się w szczelnej skorupie. Samotny, zimny i niedostępny dla świata przechodzi transformację emocjonalną w trakcie lektury. Ale jest to tylko jeden z elementów powieści.

Nigdy nie byłem zainteresowany powieściami, których akcja rozgrywa się na Bliskim Wschodzie. Po lekturze "Reportera" rozbroiłem tę blokadę. Jestem pewien,że przeczytam jeszcze nie jedną podobną powieść:)

Polecam.

kicudg | 2013-02-06