Filip lewituje

Wydawnictwo: Telbit

Najnowsze przygody Filipa Szalonego, bohatera dwóch wcześniejszych powieści: Włóczęga Filipa i Filip Szalony książki, która zdobyła pierwszą nagrodę w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Wydawnictwa TELBIT na powieść dla młodzieży. Uparty i zakręcony Fil (szesnastoletni gimnazjalista) podąża tropem testamentalnej zagadki dziadka Fabiana. Po perypetiach w Anglii i Chorwacji ląduje w Norwegii, potem na duńskiej wyspie Bornholm jednak wciąż nie wszystko jest do końca jasne. Na różnych etapach podróży towarzyszą mu: jego przyjaciel Żupan, brat Fryderyk (student elektroniki) oraz siostra Fortunata (studentka ASP), lecz ostatecznej próby musi doświadczyć samotnie... Wraca do kraju, gdzie w lesie, na odludziu, korzystając z kolejno rozszyfrowywanych wskazówek, próbuje odkryć tajemnicę testamentu przodka. Czy mu się udaa Jeśli uwielbiasz podróżować, cenisz dobry humor i masz wyobraźnię ta książka jest dla Ciebie! Można ją czytać niezależnie od znajomości I i II części trylogii.

Crimelpoint | 2016-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2016

Podobnie jak 2 poprzednie części, tak i tę ciężko mi się czytało. Fabuła momentami jest strasznie naciągania, ale zazwyczaj po prostu nudzi. Jest to raczej lektura dla młodszych czytelników, ale ze względu na język im również może się ją ciężko czytać.
Nie jest to jakaś wybitna powieść, ot zwykła pozycja. Fabuła nie zaskakuje, a wręcz przeciwnie- jest przewidywalna. Bohaterowi bez przerwy dopisuje szczęście, przez co książka robi się strasznie nudna.

Libri | 2011-05-02
Przeczytana: kwiecień 2011

Fabuła nic specjalnego. Ale sposób pisania wart oceny co najmniej bardzo dobrej. Nie nudzi, zaskakuje. Jeden z niewielu polskich autorów umiejących zaciekawić czytelnika.

| 2010-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2010

Świetna książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet miłośnik wędkarstwa, co mnie trochę wkurzyło. Po prostu według mnie zbyt dużo opisów wędkowania. Czytając już trzecią cześć Filip (inaczej Fil) wydaje mi się nadal bardzo ciekawą postacią. Uwielbiam jego sposób myślenia i spojrzenie na świat. Książka bogata jest w zabawne sytuacje przede wszystkim z udziałem siostry Naty i "Faceta logicznego". Ich dialogi sprawiały, że śmiałam się do łez. Choć nie jest to książka bez wad, polecam :)

djulie | 2011-06-29

Wydarzenia wloką się niemiłosiernie, za to przyjemnie się czyta. I szybko. + zabawne dialogi bohaterów.

kubełeł | 2015-08-24
sandra2105 | 2015-01-11